Muhtarlar talep etti, MUBİM yerine getirdi

23 Şubat 2016 Salı, 12:57
Muhtarlar talep etti, MUBİM yerine getirdi

MANAVGAT’ta muhtarların, Muhtarlık Bilgi Merkezi (MUBİM) üzerinde ilçeye yolcu durakları ve muhtar evi yapılması için yaptığı başvuru üzerine çalışma yapan Antalya Büyükşehir Belediyesi, muhtarların isteklerini yerine getirdi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin kurduğu MUBİM, muhtarlara tek tuşla hizmet kolaylığı sağlamaya devam ediyor. Kaş’tan Gazipaşa’ya tüm muhtarlar sorun ve taleplerini teknolojiyi kullanarak Büyükşehir Belediyesi’ne iletiyor.

Manavgatlı muhtarlar da MUBİM’i etkin kullanarak sorunlarını belediyeye bildiriyor. Muhtarlar mahallelerinin muhtar evi ve yolcu durağı ihtiyaçlarını MUBİM üzerinden talep etti. Talepler sisteme düşer düşmez ilgili birimlere aktarıldı ve çalışma başlatıldı. Hacıobası, Kızılot, Oymapınar, Dolbazlar, Evrenseki ve Çayyazı mahalleleri istedikleri yolcu duraklarına bir hafta içinde kavuştu. Kızılağaç Mahallesi’nin eksiği olan muhtar evi de kısa sürede tamamlanarak hizmete sunuldu.
BAŞKAN TÜREL’E TEŞEKKÜR
Antalyalı muhtarlar, Türkiye’ye örnek olan MUBİM sisteminden memnuniyetlerini dile getirdi. MUBİM ile taleplerine hızlı şekilde cevap aldıklarını ifade eden muhtarlar kısa sürede hizmete kavuştuklarını belirtti. Sistemin bürokratik engelleri kaldırdığını söyleyen Manavgatlı muhtarlar, Belediye Başkanı Menderes Türel’e MUBİM için teşekkür etti.

 

 

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi