Muhtarlar talep etti MUBİM yerine getirdi‏

23 Şubat 2016 Salı, 15:44
MUBİM

Manavgatlı muhtarlar yolcu durakları ve muhtar evi isteğini MUBİM’e bildirdi. Talepler sisteme girer girmez harekete geçen birimler muhtarların isteklerini yerine getirdi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye’ye örnek olan Muhtarlık Bilgi Merkezi  (MUBİM) muhtarlara tek tuşla hizmet kolaylığı sağlamaya devam ediyor. Kaş’tan Gazipaşa’ya tüm muhtarlar sorun ve taleplerini teknolojiyi kullanarak Büyükşehir Belediyesi’ne iletiyor, kısa sürede çözüm buluyor.

DURAK VE MUHTAR EVİ

Manavgatlı muhtarlar da MUBİM’i etkin kullananlardan. Muhtarlar mahallelerinin muhtar evi ve yolcu durağı ihtiyaçlarını MUBİM üzerinden talep yaptı. Talepler sisteme düşer düşmez ilgili birimlere aktarıldı ve çalışma başlatıldı. Hacıobası, Kızılot, Oymapınar, Dolbazlar, Evrenseki ve Çayyazı mahalleleri istedikleri yolcu duraklarına bir hafta içinde kavuştu. Kızılağaç Mahallesi’nin eksiği olan muhtar evi de kısa sürede tamamlanarak hizmete sunuldu.

BAŞKAN TÜREL’E TEŞEKKÜR

Antalyalı muhtarlar, Türkiye’ye örnek olan MUBİM sisteminden memnuniyetlerini dile getirdi. MUBİM ile taleplerine hızlı şekilde cevap aldıklarını ifade eden muhtarlar kısa sürede hizmete kavuştuklarını belirtti. Sistemin bürokratik engelleri kaldırdığını söyleyen Manavgatlı muhtarlar, Başkan Türel’e bir kez daha MUBİM için teşekkür etti.

 

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi