O hain teröristleri kazdıkları çukurlara bu millet gömecektir

20 Şubat 2016 Cumartesi, 16:17
Müezzinoğlu: 335 bin eve çat kapı ziyaret (3)

Sağlık Bakan Mehmet Müezzinoğlu, Kepez Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde 89 ambulans ve 6 UMKE aracı dağıtım törenine katıldı. Ambulans ve UMKE araçlarının anahtarlarının teslimi 23 ilden gelen şoförlerine yapıldı. Ambulans ve UMKE araçlarının dağıtım töreninde konuşan Bakan Mehmet Müezzinoğlu, “Antalya’nın her köşesinde, her mahallesinde bu ay yıldızlı bayrak nasıl dalgalanıyorsa, Cizre’nin her köşesinde bu ay yıldızlı bayrak öyle dalgalanacaktır. Diyarbakır’ın, Sur’un, Cizre’nin, o hainler, teröristler, o hainlere yardakçılar bilsinler ki o kazdıkları çukurlara o teröristleri bu millet gömecektir. Ve inşallah bu ülkenin her köşesinde huzur ve güven olacaktır. 78 milyon insanımız Antalya’da olduğu gibi ülkenin her köşesinde yarınla umutla ve güvenle bakacak” dedi.
Antalya’ya, Almanya’dan gelen bir turist trafik kazası geçirdiğinde, ülkesinden ambulans uçak gelip turisti Almanya’ya götürdüğünde ‘Vay anasını be’ denilen o günlerin görüldüğünü anlatan Bakan Müezzinoğlu, “O gün ‘muhtar bile olamaz denilen’ Recep Tayyip Erdoğan, ‘Almanya’da ne varsa Türkiye’de de o olacak. Alman, İngiliz, Fransız halkı neye layıksa benim milletim de hak ediyor’ dedi. Şimdi ambulans helikopter, uçak, botlarımız var. Daha iyi ve güzelini yapacak bir Türkiye var ve bundan rahatsız olanlara da, bize ve bu millete yaptıklarının bedelini inşallah milletçe ödetmeye hazır mıyız?” diye konuştu.
Şehitlere rahmet, ailelerine başsağlığı dileyen Bakan Müezzinoğlu, “Milletimizin başı sağ olsun. Bu ay yıldızlı bayrağın dalgalanması için hep birlikte şehit olmaya hazır olduğumuzu da rahatlıkla söyleyebilen bir milletin evlatlarıyız. Dolayısıyla vatan bölünmeyecek, vatanın her köşesinde bu ay yıldızlı bayrak dalgalanmaya devam edecek” dedi. İktidar olduklarında 115 bin kişiye 1 ambulans düştüğünü dile getiren Müezzinoğlu, şimdi 15 bin kişiye 1 ambulans düştüğünü ve 5 binden fazla ambulans olduğunu dile getirdi. Bakan Müezzinoğlu, konuşmasının ardından da ambulansların ve UMKE araçların anahtar teslimlerini gerçekleştirdi. Ardından da özel bir helikopterle Elmalı İlçesi’ndeki 50 yataklı Elmalı Devlet Hastanesi’nin açılışı için Elmalı’ya hareket etti. Bakan’ın helikopterine polis helikopteri de eşlik etti.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi