MİNİKLERİN ANNELER GÜNÜ KUTLAMASI

18 Mayıs 2014 Pazar, 15:10
003

Manavgat’ta öğretim ve eğitim veren Atatürk İlkokulu 1-E sınıfı öğrencileri Anneler gününü hazırladıkları değişik sahne etkinlikleri ile kutladı. Manavgat Belediyesi İbrahim Sözen Gençlik merkezi salonunda düzenlenen etkinliklere okul öğretmenleri, veliler ve sıfın öğrencileri katıldı. Sınıf öğretmeni Mustafa Özgür yönetiminde hazırlanan etkinlikleri öğrenciler sunarak velilerine değişik bir gece yaşattılar. Öğrencileri izleyen veliler sahne etkinliklerini cep telefonları ile görüntülediler.002

001Etkinlik saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşının okunması ile başladı. İlk konuşmayı Tülin Oğuztunay adlı veli yaptı. Oğuztunay öğrencilerin böyle bir etkinlik hazırlamalarından dolayı mutlu olduklarını belirterek “öğrencilerin bu seviyeye gelmesinde okul öğretmenlerinin büyük payı vardır. Okul müdürü ve öğretmenler büyük bir çaba göstererek sorumluluklarını yerine getirip öğrencileri okulun adı olan Atatürk’e layık bir şekilde eğitmekteler, kendilerine tüm veliler adına teşekkür ediyorum” dedi. Okul aile birliği başkanı da kısa bir konuşma yaparak okul öğretmenlerini öğrencileri kısa bir zamanda bu seviyeye getirdikleri için kutladı. Etkinlik birinci sınıf marşının okunmasıyla başladı, okul korosu birinci sınıf düzeyinki şarkıları okuyarak izleyicilerden büyük alkış aldı. Minik öğrenciler ‘Baba Yüreği’ adıl skeçle veliler7e duygulu anlar yaşattı. Mehmet Çatal Zübeyde Ana adlı şiiri okurken velilerden büyük alkış aldı. Kızlar ve erkeklerin karışık korosu çeşitli şarkılar okudu. Mustafa Ünal adlı öğrenci Canım Annem adlı şiiri okudu, Aslıhan Çelik adlı öğrenci Atatürk’ün neler yaptığını anlattı. Fatma Gökçe Nalcı Vatan’ın ne olduğunu minik üslubuyla tarif etti.

Program minik öğrencilerin özenle hazırladıkları birbirinde renkli skeçlerle devam etti. Atatürk İlkokulu 1-E sınıfının halk oyunları ekibi de geceye renk katarak değişik yörelerin oyunlarını sergiledi. Velilerin izlemekten mutlu olduğu eğlenceli gece kapanış konuşmasıyla sona erdi.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi