‘Milli güvenliğimiz tartışılmaya başlandı’

26 Kasım 2014 Çarşamba, 09:25
karadag

karadag119 Kasım 2014 tarihinde genel merkez atamasıyla Milliyetçi Hareket Partisi Manavgat İlçe Başkanlığı görevine getirilen  İsmail Hakkı Karadağ, Türk Milleti’nin ateşle imtihan edildiğini söyledi.
Milliyetçi Hareket Partisi Manavgat İlçe Başkanlığı’nın 25 Kasım’da gerçekleştirilen Kurucular Kurulu 1’inci Toplantısı’nda açıklamalarda bulunan MHP İlçe Başkanı İsmail Hakkı Karadağ, Türk Milleti’nin düşmanlarının tüm kin ve nefretlerini kuşanarak, AKP iktidarı döneminde yeniden ayağa kalktığına dikkat çekti.
Milliyetçi Hareket Partisi davasının, Türklüğün, doğruluğun, çalışkanlığın, tam bağımsızlığın, çağdaş ve muasır medeniyete ulaşma azim ve iradesine sahip, kutsiyeti şehit kanlarıyla beslenmiş bir inanç ve iman davası olduğunun altını çizen Başkan İsmail Karadağ; “Türk Milleti olarak yeniden ateşle imtihan ediliyoruz. Türk-İslam coğrafyasına baktığımızda yaşanan olaylar bize bu gerçeği açık bir şekilde göstermektedir. Bu kutlu Vatan; Tarihin hiçbir döneminde ihaneti kabul etmemiştir. Türk Milletinin düşmanları kin ve nefretlerini kuşanarak; AKP iktidarı döneminde yeniden ayağa kalkmış, Milli kimliğimiz ayrıştırılarak, bin yıllık kardeşliğimiz parçalanmak istenmiş, Dış destekli iç tehdit, Türk milletinin kutsallarını kuşatmıştır” dedi.
Milliyetçi Hareket Partisi Manavgat İlçe Başkanı Karadağ yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Küresel güç baronlarının destek ve teşvikleri ile kurulan AKP; ABD politikalarının savunucusu olmuş, dışa bağımlı bir üretim yapısı oluşturulmuştur. Dış borçlar arttırılmış. Altyapı yatırımları, imalat sanayi ve bankalar yabancıların kontrolüne girmiş, Piyasalar kartelleşmiş, Kaynaklar çarçur edilmiş  ve Türkiye’nin işgücü potansiyeline ağır darbeler vurulmuştur. Terörle mücadele edecek  kadro, vesayet bahanesi ile  zindanlara konulmuş, Buna karşı açılım, Habur, Oslo ve demokratik açılım süreçleriyle teröre taviz, cesaret ve güç verilmiştir. Dış politikamız çıkmaza girmiş. İçerde teröre karşı kendi vatandaşlarımızı koruyamazken, Suriyelileri korumaya kalkmış, Türkiye’yi tüm komşularla sorunlu ilişkiler içine sokmuştur. Türkiye’nin milli dış politikası kalmamıştır. Onun yerine ABD’nin orta doğudaki Truva atı olunmuştur.
Ülkemizin milli güvenliği tartışılmaya başlanmıştır
Şimdi AKP ve şer düzeninin müttefikleri yazılı ve görsel iletişim gücü  aracılığıyla istikrardan bahsediyorlar. Ülkemizde hangi alanda istikrar var Allah aşkına ? Evet bir bakıma doğru söylüyorlar. Hırsızlar, Soyguncular,yankesiciler, Hainler ve bölücüler istikrarlıdır, Rüşvetçiler istikrar içinde havuzlarını  doldurmaktadır. Milletin  malını yiyen ahlaksızlar istikrar ve güven içindedir.  Türk Milletinin yaklaşık 20 milyonu borç batağına saplanmış, insani ve  doğal ihtiyaçlarını karşılayamaz duruma düşürülmüştür. Türk toplumunu AKP’nin sadaka kültürüne teslim edilmiştir. 2002’den bu yana AKP iktidarı Cumhuriyet rejimini tasfiye etme hedefine yönelik olarak eğitim, Hukuk, TSK, basın ve STK’lar üzerinde operasyonlar yapmış ve Devletimizin kurumsal yapılarını zaafa düşürmüştür. Ülkemizin milli güvenliği, kırmızı çizgileri, rejimi  ve öz değerleri tartışılmaya başlanmıştır.”
Ayrılıkçı terör ve Kürtçülüğün AKP ile kol kola girerek ülkenin milli bütünlüğünü tehdit ve yok edici bir nitelik kazandığını vurgulayan Karadağ; ” Hak, hukuk ve adalet kavram ve kurumlarının içleri boşaltılmıştır. Hukuk, basın hürriyeti ve kuvvetler dengesi yok edilerek tek parti rejimine dönüştürülmek istenen ülkemizin ufkuna karanlıklar çökmüştür. Küresel güç baronlarını ve şer ittifakı tarafından tek engel ve son kale olarak görülen MHP hedef tahtasına yerleştirilmiştir. Onlara göre MHP parçalanmalı ya da güçsüzleştirilmelidir. Çünkü Milli devlet yapısının ortadan kaldırıldığı, ülkenin federatif zemine çekildiği, Yeni Türkiye Projesinin önündeki en büyük engel Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli yönetimindeki MHP, Türk Milliyetçileri ve Ülkücülerdir. Ülkemizi bölme ve Türklüğü silme amacına hizmet eden bu şer ittifakı çok iyi bilmektedir ki  MHP; Türk milletinin onurunun, Türk milletinin hukukunun, Türk milletinin menfaatlerinin, Hülasa Türklüğün ve İslam’ın muhafız alayıdır. MHP, Türkiye’nin içinden geçtiği dönemde son hattır. Son Kaledir, MHP’nin arkası vatandır. MHP tam bağımsızlık, güçlü ve büyük Türkiye demektir. Genel başkanımız Sayın Devlet Bahçelinin ifade ettikleri gibi ‘Milliyetçi hareket Türk Milletinin güveneceği ve sığınacağı son limandır.’ Kurucu Başbuğu Alpaslan Türkeş’in söylemlerini burada bir kez daha hatırlamakta yarar görüyorum.’Türk milliyetçileri olarak bizler yoksulluğa, açlığa, susuzluğa tahammül edebiliriz. Fakat adaletsizliğe, hor görülmeye, aşağılanmaya hele hele vatanın bölünmesine asla müsaade edemeyiz.’ Tıpkı Namık Kemalin Milli mücadele öncesinde söylediği gibi,’Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini, Yok imiş kurtaracak bahtı kara maderini.’ Namık Kemalin o serzenişine o gün Devletimizin kurucu Başbuğu, Büyük Türk milliyetçisi Mustafa Kemal haykırmıştı.  Bu gün de Milliyetçi- ülkücü hareket olarak bizler haykırıyoruz, ‘Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini, Elbet bulunur kurtaracak bahtı kara maderini” şeklinde konuştu.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi