Milli Egemenlik okuluna Sertifika

15 Kasım 2014 Cumartesi, 10:42
DSC_0041

Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen ‘Beslenme dostu Okul Proje’si kapsamında Manavgat Milli Egemenlik İlkokulu bir yıllık çalışma ve uygulama sonucunda Manavgat’ta sertifika kazanmaya hak kazanan tek okul oldu.

DSC_0016

Manavgat Milli Egemenlik İlkokulu bahçesinde düzenlenen sertifika törenine Antalya İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Murat Özdemir, Müdür yardımcısı Selahattin Yüksel, Bulaşıcı olmayan Hastalıklar Müdürü Remziye Nur Eke, Manavgat Halk Sağlığı Müdürü Tevfik Yoldan, Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir, Okul Müdürü Ahmet İyiol, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından Halk Sağlığı ile ilgili şiirler okundu. Öğrenci folklor ekipleri yöresel oyunlar ve Zeybekle gösteri yaptı.

Daha sonra Milli Egemenlik İlköğretim Okul Müdürü Ahmet İyiol açılış konuşmasını yaparak DSC_0023“Öğrencilerin kişiliği özellikle okul çağlarında şekillenmekte ve yetişkin çağlarında ki davranışları üzerinde etkili olacak alışkanlıkların edinilmesi yine bu yıllara dayanmaktadır. Bu nedenle okul içerisinde sağlıklı beslenme ve hareketli yaşamın teşvik edilmesi amacıyla bu konuda yapılan uygulama ve faaliyetlerle öğretmenlerin sergilediği örnek davranışlar, çocuk ve gençlerimizin sağlıklı yaşam alışkanlıkları kazanmalarında temel rol oynamaktadır.

Koruyucu sağlık hizmetleri kapsamında okullarda sağlıklı beslenme, obezitenin önlenmesi ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın arttırılmasında ve konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı’nın iş birliği içerisinde yürüttüğü Beslenme Dostu Okul Projesine okulumuzda katılmış bulunulmaktadır. Yapılan çalışmaların sonucunda bir yıllık çalışma sonucunda Manavgat’ta Beslenme Dostu Okul Projesi’ ne katılan ve sertifika almaya hak kazanan tek okul olması bizim için ayrı bir gurur kaynağı olmuştur” dedi.

DSC_0024Daha sonra bir konuşma yapan Antalya Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Murat Özdemir “Bugün Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın beraber yürüttüğü gelecek nesillerin daha sağlıklı daha bilinçli hale gelmesi için yürütülen bir projenin meyvesini burada almaktayız. Hepimiz biliyoruz ki geleceğimiz, gelecek nesiller burada öğrencilerimizden yetişmekte öğretmenlerimizin değerli eğitimleriyle meydana gelmekte ve geleceğin büyükleri de burada oluşmakta onun için çocuklarımızın okullarda aldığı sağlıklı, bilinçli eğitimler, sağlıklı adımlar, hareketli hayata attıkları adımlar, beslenmenin ne şekilde yapılmasını öğrenmesi bizim açımızdan çok önemli çünkü baştan yapılan yanlışlıkları sonrasında düzeltmek çok daha zor oluyor.

Burada aldıkları doğru bilgilerle bilin ki önce kendileri öğrenecekler doğru nasıl beslenilir, neler DSC_0004yapılır neler yapılmaz, hareketli olurlarsa ne sağlarlar hayatlarında sonrasında anne babalarını eğitecekler anne babaları çok önemli çünkü beslenmelerini düzenleyen anneleri ve babaları burada verdiğimiz eğitimin bilginin desteğin ailelere de yansımasını istiyorum. Bu okulumuzun Manavgat’ta ki bütün okullara örnek olmasını istiyoruz. Manavgat çok önemli bir ilçe her anlamda sağlığın öğrencinin gelişmesine katkı da bulunuyor. Bundan sonrada bu okulu örnek alarak gelecek yıllarda da Manavgat’ta ki bütün okullara da bu belgeyi vermek onurunu yaşarız. Antalya’ ya örnek olursunuz” dedi. Konuşmalardan sonra Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Murat Özdemir hazırlanan sertifikayı Milli Egemenlik İlkokulu Müdürü Ahmet İyiol’a takdim etti.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi