Milletvekili Köse: Halkımız o akşam darbeye darbe yaptı

24 Temmuz 2016 Pazar, 13:35

AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, “Vatandaş darbecilerin topuna, mermisine karşı göğsünü siper etti. Halkımız o akşam darbeye darbe yaptı” dedi.

Elmalı’da Cumhuriyet Meydanı’nda demokrasi nöbeti sürüyor. Mehteran ekibinin marşlarıyla başlayan nöbete Ak Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse de katıldı. Burada konuşan Milletvekili Köse, 15 Temmuz darbe girişiminin akşamı kısa sürede onbinlerce kişiyle Antalya Cumhuriyet Meydanı’nda toplandıklarını söyledi. O gün askeri, polisi ve vatandaşıyla cuntacılara karşı direnen bir milletin var olduğunu aktaran Milletvekili Köse, darbeye karşı demokrasi nöbetlerinin devam ettiğini ve tehlike geçene kadar nöbeti sürdüreceklerini kaydetti.

‘TANKLARIN ALTINA YATAN YİĞİT VATANDAŞLARIMIZ VARDI’

Darbe girişimini yapanların milletin üzerine ateş edip onları sindirebileceğini sandığını vurgulayan Köse, “Halbuki o tankın önünde göğsünü siper eden ninelerimiz, dedelerimiz vardı. O tankların altına yatan yiğit vatandaşlarımız vardı. Vatandaş darbecilerin topuna, mermisine karşı göğsünü siper etti. Halkımız o akşam darbeye darbe yaptı. Darbeye darbe yapan dünyada başka bir millet daha var mıdır acaba” dedi.

‘BUNLARIN KÖKÜNÜ KAZIMAKTA KARARLIYIZ’

Köse, şöyle dedi:

“Bu ihanet çetesi uzun yıllardan beri planlanan, memleket düşmanlarının vakti geldiğinde hayata geçirmek üzere kurdukları bir proje. Bunlar devletin her kurumuna 1980’lerden itibaren her iktidar döneminde sızmışlar. Bunların arkasında bu memleketin birliğini, dirliğini istemeyen, bu milletin tarihteki günlerine dönmesinden, aleme nizam vermesinden korkan şer güçler var. Bu şerefsiz FETÖ’cü ihanet şebekesi milli iradeye darbe vurmak için her yolu denedi. Bir darbeleri eksikti, onu da gördük. Her şerde bir hayır vardır. Herkesin maskesi indi, gerçek yüzleri göründü. Allah kötülere fırsat vermesin. Millet bizim yanımızda. Bunların kökünü kazımakta kararlıyız. İnanıyorum ki en kısa zamanda, bu darbecilerden, bu hainlerden kurtulacağız.”

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi