“Messi, Neymar, Maradona geliyor”

07 Temmuz 2016 Perşembe, 15:12

SAMUEL Eto’o Vakfı’nın 10’uncu yıl etkinliği kapsamında 16 Temmuz’da Antalya’da düzenlenecek yıldızlar futbol karşılaşmasıyla ilgili basın toplantısı düzenlendi.

Antalya’nın Belek beldesindeki Regnum Carya Golf Spa Resort Otel’deki toplantıya Samuel Eto’o’nun menajerlik takımında yer alan Patrick Mbıele Happi, Sandra De Happi ve Wılfrıed De Happi katıldı. Soru-cevap şeklinde geçen toplantıda konuşan Sandra De Happi, Samuel Eto’o’nun Antalya’da birinci yılı olmasına rağmen binlerce insanın sevgisini ve kalbini kazandığını söyledi. Organizasyonla ilgili bilgi veren Sandra De Happi, şunları söyledi:

“MESSİ, NEYMAR, MARADONA GELİYOR”

“Maç 16 Temmuz’da Antalya Arena Stadyumu’nda yapılacak. Maradona, Messi, Neymar, Suarez, Eden Hazard, Totti, Michael Essien, Xavi, JayJay Okocha, Pierre Emerick, Aubameyang, Iniesta ve Arda Turan’ın da olduğu dünyanın en ünlü futbolcuları, Antalya’da taraftarın karşısına çıkacak.”

Turnuvanın iptali konusunun dedikodudan ibaret olduğunu aktaran Sandra De Happi, “Kimse terör olaylarından dolayı endişe duymadı. Konuyla ilgili Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in gayretleri ve ekstra çabaları, bize verdiği garanti yeterli” diye konuştu.

2006 yılında kurulan vakfın bugüne kadar Samuel Eto’o’nun kişisel katkıları ile faaliyetini sürdürdüğünü sözlerine ekleyen Sandra De Happi, konuşmasına şöyle devam etti:

“İlk kez vakfın 10’uncu yılında bir yardım organizasyonu düzenleniyor. Afrika’daki futbolcular ve çocukların Antalya’daki binlerce taraftarın desteğine ihtiyacı var. Bu organizasyonda emeği geçen başta Menderes Türel ve Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk ile birçok kurum ve kuruluşa teşekkür ediyorum. Bu organizasyon için beklentimiz en üst düzeyde. Buna göre bir organizasyon düzenledik.”

Eto’o’nun Antalyaspor teknik direktörü Jose Morais ile devam edip etmeyeceği yönündeki soruya ise Happi, “Eto’o, daha önce Jose Morais ile Chelsea ve Avrupa’daki bazı takımlarda birlikte çalıştı. Bu kulüpte 6 ay beraber çalıştılar ve iyi işlere imza attıla. Aralarında bir sorun yok” karşılığını verdi. Happi, bu arada Eto’o’nun Antalyaspor ile 2 yıl daha kontratı olduğunu hatırlattı, “Eto’o Antalyaspor’da harika bir sezon geçirdi. Güzel işler yaptı. Şimdi yeni sezona kendisini hazırlıyor. Bildiğiniz gibi Antalyaspor seçime gitti. Yeni başkan ve yönetimi var. Eto’o’nun da kendi fikir ve planları var. Ama dediğimiz gibi Antalyaspor ile iki yıl daha kontratı bulunuyor. Ama futbol futboldur. Futbolda dün yoktur, yarın vardır” diye konuştu.

Terör olaylarına da değinen Happi, “Bunlar dünyanın her yerinde olabilecek üzüntülü olaylar. Bizim vakıf olarak beklentimiz çok fazla insanın bu maçı izlemesi ve televizyonlarda yayınlanması. Organizasyonun televizyon ve internet üzerinden reklamlarını yapıyoruz” diye konuştu.

15 Temmuz’da basına açık gala yemeği olacağını söyleyen Happi, “hayır maçı” sayesinde Afrika’daki çocukların eğitimine katkı sağlanacağını vurguladı, “Bu insani yardım organizasyonu. Futbola destek organizasyonu. Amatör branşlara katkı organizasyonu. Futbolun gelişimine katkı sağlamak için bunu yapıyoruz. Eto’o’nun en büyük amacı Afrika’da hastane kurmak” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a davetiye gönderildiğini belirten Patrick Mbıele Happi, şöyle dedi:

“Arzumuz ve isteğimiz Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı maçta görmek. Bundan şeref duyarız. Bu etkinlik Türkiye için özel bir anlam ifade ediyor. Belirttiğimiz gibi Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, hükümetimizin ve Antalya’daki otoriter isimlerini davet ettik.”

Bu organizasyonda temel amaçlarından birisinin futboldan zevk almak ve vakfın desteklenmesi olduğunu belirten Happi, milyonlarca insan tarafından izlenecek maçın Türkiye’ye, Antalya’ya, Antalyaspor’a reklamsal katkı sağlayacağını ifade etti, “Çin’den, ABD’den, Afrika’dan, Avrupa’dan gelecek birçok misafirimiz var. Bu maçın atmosferi başka olacak” dedi.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi