MEDİCAL PARK’tan anne-babalara BEBEK eğitimi

20 Kasım 2014 Perşembe, 14:25
Gebe Okulu

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi’nin halkın eğitim ve sağlığına verdiği önem doğrultusunda düzenlediği Gebe Okulu, yeniden start aldı. Okula katılan anne ve baba adayları, doğum, bebek bakımı ve daha birçok konu hakkında donanıma sahip oluyor.

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi tarafından düzenlenen, uzman ve hekimler tarafından eğitim verilen Gebe Okulu’nda anne ve baba adayları, yaklaşık 1 ay süresince eğitimden geçiriliyor.

Eğitimlere; Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlarının yanı sıra, kadın hastalıkları konusunda da uzman doktorlar katılarak, anne adaylarının merak ettiği konularda gerekli bilgilendirmeleri yapıyor. Okulda ders programı kapsamında; gebeleri takip edecek olan diyetisyen de kilo takibi ve kontrolü konusunda anne adaylarına rehberlik ediyor. Anestezi hekimleri tarafından da doğum anestezisine yönelik bilgilendirmeler yapılıyor.

ANNE ADAYI A’DAN Z’YE EĞİTİLİYOR

Gebe okulu eğitimcisi tarafından egzersizler yaptırılarak anne adaylarının doğuma hazırlanmalarına da yardımcı olunan okulda ayrıca doğuma hazırlık, uygulamalı yeni doğan bebek bakımı, lohusalık, gebelik sonrası beslenme gibi bir anne adayının ihtiyaç duyduğu her konu, Gebe Okulu’nun dersleri arasında yer alıyor.  Gebe Okulu’ndan mezun olan anne ve baba adayları, ‘Bilgili ve Bilinçli Anne-Baba Adayı’ diplomasını almaya hak kazanıyor.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi