MATSO’dan Girişimcilik Eğitimi

27 Kasım 2014 Perşembe, 16:52
20141127_009_MATSO Yönetim Kurulu Üyesi Halit Torun

20141127_010 (1)     MATSO ve KOSGEB işbirliği ile girişimci adaylarına ücretsiz ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ düzenleneceği bildirildi.

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Yönetim Kurulu Üyesi Halit Torun, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliği ile girişimci adaylarına yönelik, ücretsiz 70 saatlik “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” düzenleneceklerini belirtti. Eğitim ile girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak, girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak olduğunun altını çizen Torun, eğitim sonunda girişimci adaylarının kendi iş fikirlerine yönelik iş planlarını hazırlayabilecek bilgi ve deneyimi kazanmalarının hedeflendiğini belirtti.
     Ön başvurular 28 Kasım-2 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek
Eğitim için ön başvuruların 28 Kasım-2 Aralık tarihleri arasında alınacağını ifade eden Torun, müracaatların MATSO hizmet binasında faaliyet gösteren KOSGEB Manavgat Temsilciliği’ne yapılabileceğini belirtti. Ön başvuruların ardından belirlenecek 30 kişinin eğitimlere katılabileceğini kaydeden Torun, eğitimin ise 08-16 Aralık tarihleri arasında gerçekleşeceğini ifade etti. Torun, KOSGEB destekleri ve eğitim süreci ilgili her türlü bilginin KOSGEB Manavgat Temsilcisi Ali El’den alınabileceğini kaydetti.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi