MATSO heyeti İtalya’da Moda Fuarı’na katıldı

27 Kasım 2014 Perşembe, 14:55
20141127_005

20141127_006     Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) heyeti İtalya Floransa’da düzenlenen Pitti Moda Prima 2014 (Uluslararası Giyim ve Moda Fuarı)’na katıldı. Fuara, Yönetim Kurulu Üyesi Murat Oğuz Öncel, 1. Meslek Komitesi Başkanı Murat Güven ve TOBB Genç Girişimciler Kurulu Üyesi Ahmet Kurt’unda aralarında bulunduğu MATSO üyesi kalabalık bir heyet katıldı. İş geliştirme ve inceleme şeklinde katılım sağlanan fuarda heyet, ikili iş görüşlerinde de bulundu.

     MATSO Yönetim Kurulu Üyesi Murat Oğuz Öncel, modanın merkezi İtalya’da düzenlenen fuarda dünyada ki son moda trendlerini yerinde görme imkanı bulduklarını belirterek fuarın üyelere çok olumlu katkılar sağladığını ve verimli geçtiğini söyledi.

Markalaşmak için bu tür fuarların önemli olduğuna dikkat çeken Öncel, “Heyet olarak katıldığımız fuarda üyelerimiz bir takım İtalyan marklarının bayiliği ve satışı ile ilgili ikili iş görüşmesi de gerçekleştirdi. Heyet olarak giyim ve moda üzerine dünyadaki son durumu inceleme fırsatı bulduk” dedi.

İtalya’daki outlet anlayışı ve vitrin düzenlemesi konusunda da incelemeler yaptıklarına değinen Öncel, “İtalya’da outlet mağazalarının ve büyük alışveriş merkezlerinin yerleşim birimlerinin uzağında ve daha düzenli olması, turizme yönelik hizmet veren pazar stantlarının bile belli bir standart ve düzen içerisinde konulması, satılan ürünlerin üzerilerinde fiyat etiketlerinin yer almasından dolayı turistlerinde güvenli bir şekilde alışveriş imkanı yakaladığını gördük” diye konuştu.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi