Manavgat’ta gezilecek yerler

Manavgat otelleri, tatil köyleri ve gezilecek yerleriyle mükemmel bir tatil beldesi. Buraya gelecekler için derlediğimiz gezilecek yerler listesinde öncelik vermeniz gerekenlere değindik.

26 Aralık 2016 Pazartesi, 13:31
  1. Altınbeşik mağarası: altinbesik-magarasiDünyanın en güzel yerlerinden birisini görmek isterseniz, Altınbeşik mağarasına sizi de bekleriz. Manavgat’ta gezilmesi gerekenler yerler arasında ilk sırada gelen Altınbeşik, eşsiz doğal güzelliklere sahip. Bunu Altınbeşik mağarasına ulaşmak için kullanacağınız güzergahtan bile hissediyorsunuz. Ulaşım boyunca çeşitli manzaralar sizi karşılayacak. Mağara içerisini botla geziyorsunuz. Yetkililer ne yapmanız gerektiğini anlattıktan sonra can yeleklerini veriyor. Botlar 3 kişilik. Arkadaşlarınızla giderek aynı botta mağarayı gezme keyfinin tadını çıkarabilirsiniz.
  2. Ormana Köyü:ormana-koyu Yine Manavgat’a gelenler için gezilecek bir adres! Harika evleri ve manzarasıyla sizleri masallar diyarında hissettirecek Ormana Köyü, çok uzun bir geçmişe sahiptir. Beylikler dönemine kadar giden tarihi, Osmanlıyla devam etmiştir. En çok ziyaret edilen köyler arasında yer alıyor.
  3. Manavgat Şelalesi:manavgat-selalesi Mutlaka görmeniz gereken noktalardan biri. Kartpostallara konu olmuş Manavgat şelalesini kesinlikle yakından görmelisiniz. Harika bir doğa güzelliğinin sunulduğu yerde, piknik alanı da mevcut. Gözetleme köprüsüne çıkarak, şelalenin döküldüğü noktadaki harikalığı görebilirsiniz.
  4. Side Antik Kent ve Müzesi:side-muzesi Anti kent görmek isteyenler için side antik kenti ve müzesi harika bir örnek. Kent kartla ücretsiz bir şekilde girilebilen kent ve müze içerisinde Yunan antik kalıntılarının yer aldığı yerde tiyatro alanı eşsiz bir alanı ifade ediyor.
  5. Manavgat Çayı:manavgtat-cayi Yine gezip görülecek yerler arasında da Manavgat çayı da bulunuyor. Birbirinden güzel manzaralarıyla harikaları keşfedebileceğiniz yerlerden birisini ifade eden Manavgat çayı, mavisiyle denize kadar ulaşıyor. Eşsiz manzara fotoğrafları çekmek isteyenlerin asla es geçmemeleri gereken noktalardan birisidir.
  6. Apollon Tapınağı:apollon-tapinagi Side’nin önemli sembolleri arasında yer alıyor. Göz kamaştıran bir ihtişama sahip tapınaktan ayrıca söz etmek gerekiyor. Burası denizlerin tanrısı olduğuna inanılan Apollon tarafından inşa edilen şehir. Side’deki tarihi noktalardan en önemlileri arasında bulunuyor.
  7. Aspendos Köprüsü:aspendos-koprusu Yine tarihi miraslardan birisi olarak Aspendos köprüsünü de gezmeniz gerektiğini ifade edebiliriz. Bu köprü, Roma İmp. tarafından yaptırılmıştır. Köprü daha sonra Selçuklular döneminde yenilenmiştir.
  8.  Manavgat otellerimanavgat-otelleri

Manavgat gezilecek yerlerin sayısı bir hayli fazla. Ancak mutlaka gitmeniz gereken noktaları derlemiş olduk. Manavgat tatiliniz için birçok otel alternatifiyle karşı karşıya olduğunuzu da ifade edelim. 4 ve 5 yıldızlı toplam 147 adet otelin yer aldığı Manavgat’ta  daha ucuz alternatifler için pansiyonlarda da kalabilirsiniz.

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi