Manavgat’ta FETÖ’den açığa alınan sayısı 86’ya yükseldi

27 Temmuz 2016 Çarşamba, 15:13

Manavgat’ta FETÖ ile bağlantısı olduğu iddia edilen iki müftülük görevlisi daha açığa alındı. Bir astsubayın açığa alınması ile 84 olan rakam, 86’ya yükseldi.

Manavgat’ta FETÖ soruşturması çok yönlü olarak devam ediyor. FETÖ ile bağlantısı olanlar tek tek incelenirken, yapılan soruşturmalar kapsamında açığa alınmalar devam ediyor. Haklarında FETÖ ile bağlantısı olduğu iddia edilen Manavgat Müftülüğü’nde görevli iki kişi daha açığa alındı. Açığa alınan iki kişi hakkında soruşturma başlatıldı.

Edinilen bilgilere göre Manavgat’ta açığa alınanların sayısının artacağı da bildirildi. Manavgat Emniyet Müdürlüğü ve Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından çalışmaların titizlikle yürütüldüğü öğrenildi. Manavgat Müftülüğü’nden daha önce bir kişi açığa alınmıştı, iki kişinin daha açığa alınması ile bu kurumdan toplam üç kişi açığa alındı.

69 öğretmenden ikisi tutuklandı

Açığa alınan 69 öğretmenden biri müdür yardımcısı 2 öğretmen tutuklanarak Alanya Kapalı Cezaevi’ne gönderildi. Sorgusu tamamlanan iki öğretmenin Manavgat Cumhuriyet Savcılığı’na çıkarıldığı ve savcılık tarafından haklarında tutuklama kararı çıkartılarak tutuklandıkları belirtildi.

Emniyet mensupları da cezaevinde

FETÖ ile bağlantıları bulunan ve açığa alınan 6 emniyet mensubu da tutuklanarak Alanya Kapalı Cezaevi’ne gönderildi. Emniyet görevlilerinin de yapılan sorguları sonucunda FETÖ ile bağlantıları olduğu ve bu yönde faaliyet gösterdikleri iddiası ile çıkartıldıkları Cumhuriyet Savcılığı tarafından tutuklandıkları öğrenildi.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi