Manavgat’ta demokrasi nöbeti sürüyor

19 Temmuz 2016 Salı, 13:10

ANTALYA’nın Manavgat İlçesi’nde darbe girişimi sırasında şehit olanlar için mevlit okutuldu. Sonrasında vatandaşlar demokrasi nöbetini sürdürürken, Belçika’dan tatil için gelen gurbetçi bir aile de onlara destek verdi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından, darbe girişiminin önlenmesinde şehit olan asker, polis ve vatandaşlar için mevlit okutuldu. Cumhuriyet Meydanı’ndaki etkinliğe Kaymakam Nazmi Günlü, Ak Parti Milletvekili İbrahim Aydın, Büyükşehir Belediyesi Manavgat Koordinatörü İbrahim Büküş, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle vatandaşlar katıldı.

Mevlidin ardından etkinliğe katılanlar demokrasi nöbetini sürdürdü. Belçika’da yaşayan Şevket ve Kevser İncekara ile çocukları Merve, Şeyma ve Süreyya İncekara da Türk bayraklarıyla nöbete katıldı. Vatandaşın demokrasiye sahip çıkmasının çok güzel bir olay olduğunu söyleyen Şevket İncekara, tatil dönüşü Belçika’da da nöbete devam edeceklerini kaydetti. İncekara, “3 gündür Manavgat’taki demokrasiye ve ülkeye sahip çıkma nöbetine gönülden katılıyoruz. ‘Tek yürek, tek millet, tek bayrak ve tek devlet’ sözleriyle tarihe damga vuran Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı çok seviyoruz” dedi.

İncekara ailesi ve Manavgat’ta yaşayan akrabaları Türk bayraklarıyla Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi