Manavgat’ta 3 okul kapatıldı

23 Temmuz 2016 Cumartesi, 11:11

FETÖ/PDY tarafından 15 Temmuz’da gerçekleştirilmek istenen darbe girişiminden sonra uygulanmaya başlanan OHAL’de ilk kararname Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. OHAL Kararnamesi’nde terör örgütüne ait olduğu belirlenen 1043 özel öğretim kurumu kapatıldı. OHAL Kararnamesi’ne göre Manavgat’ta da 3 okul kapatıldı. Özel Toros Sema İlkokulu, Özel Toros Sema Anadolu Lisesi ve Özel Manavgat Oluşum Temel Lisesi.

Resmi Gazete yayımlanan Olağanüstü Hal Kapsamı’nda Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararnameyle, 35 sağlık kurum ve kuruluşu, bin 43 özel öğretim kurum ve kuruluşuyla özel öğrenci yurdu ve pansiyonu, bin 229 vakıf ve dernek, 19 sendika, federasyon ve konfederasyonla 15 vakıf yüksek öğretim kurumu kapatıldı.

sema-koleji (1)_1600x1070

Kararnamenin İkinci Bölümünde yayımlanan, “Olağanüstü Halin Uygulanmasına İlişkin Tedbirler” başlığındaKapatılan kurum ve kuruluşlara ilişkin tedbirler” bölümünün 2. Maddesi’nin (b) bendinde,

Milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen Fethullahçı Terör Örgütüne (FETÖ/PDY) aidiyeti, iltisakı veya irtibatı belirlenen; Ekli (II) sayılı listede yer alan özel öğretim kurum ve kuruluşları ile özel öğrenci yurtları ve pansiyonları kapatılmıştır” denildi.

Resmi Gazetede yayımlanan kararname ile Manavgat’ta da Özel Toros Sema İlkokulu, Özel Toros Sema Anadolu Lisesi ve Özel Manavgat Oluşum Temel Lisesi kapatıldı.

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi