Manavgatlı Prof, FETÖ’den gözaltında

Manavgatlı, Prof. Dr. İsmail Külahlı FETÖ operasyonları kapsamında gözaltına alındı…

16 Ağustos 2016 Salı, 15:52
manavgatli-prof-ismail-kulahli-fetoden-gozaltinda-2

Erciyes Üniversitesi Kulak-Burun-Boğaz Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail Külahlı, FETÖ davasından gözaltına alındı. 1961 Manavgat doğumlu olan Külahlı, Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması´na (FETÖ) yönelik yürütülen soruşturma kapsamında kapatılarak, Erciyes Üniversitesi´ne bağlanan Melikşah Üniversitesi´ndeki operasyonda gözaltına alındı. Külahlı ile beraber aralarında akademisyen ve üniversite yöneticilerinin de bulunduğu 73 kişi, adliyeye sevk edildi.

8 gün süren ifade işleminin ardından sağlık kontrolünden geçirilen Külahlı bugün ilk önce Cumhuriyet Savcılığı’na ifade verdikten sonra hakim önüne çıkartılacak. Edinilen bilgilere göre Prof. Dr. İsmail Külahlı’nın Manavgat’ta daha önce tutuklanarak cezaevine gönderilen Hasan Çin ile bağlantısı olduğu da iddia ediliyor.

Prof. Dr. İsmail Külahlı’nın Kardeşi Hüseyin Külahlı da MAGİAD’ın geçmiş dönemde başkanlığını yaptığı ve FETÖ davasından kapatılan Manavgat Koleji Okul Aile Birliği’nde çalıştığı öğrenildi.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi