Manavgat’ın yüzü değişiyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Manavgat şehir merkezi için uygulamaya koyduğu proje kapsamında şehri daha ilgi çekici bir hale getirmek ve şehir sakinlerinin yaşam kalitesini arttırmak amacıyla çalışmalarına büyük bir hızla devam ediyor.

26 Aralık 2016 Pazartesi, 12:17

Antalya Büyükşehir Belediyesi Manavgat şehir merkezi için uygulamaya koyduğu proje kapsamında şehri daha ilgi çekici bir hale getirmek ve şehir sakinlerinin yaşam kalitesini arttırmak amacıyla çalışmalarına büyük bir hızla devam ediyor. Şehrin merkezindeki en işlek caddelerden ve bulvarlardan olan Hasan Fehmi Boztepe, İbrahim Sözen Caddesi, Hastane Caddesi, Zübeyde Hanım Caddesi, Antalya Caddesi Demokrasi Bulvarı hem şehir sakinlerinin hem de şehir esnafının daha rahat bir yaşam sürmesine yönelik gelişmesiyle beraber şehrin çevresini de oldukça değiştirmiş durumda. UKOME Genel Kurul Kararı doğrultusunda projenin 1. Etap çalışmaları ile beraber şehrin yaşadığı değişim her kesimden insanı etkiliyor.

Bütün Çalışmalar Birlikte İlerliyor

Yıllardır Manavgat Belediyesi’nin aldığı en büyük şikayetlerden arasında yer alan “Turistler şehir merkezine gelmiyor.” şikayeti bu proje ile beraber son bulacak ve şehir merkezinde yer alan esnafın yıllar süren bu isteği yerine gelmiş olacak. Bu projenin bir diğer en önemli özelliği ise sadece üst yapının değil bununla beraber alt yapının da aynı zamanda yeniliyor olması. Asat ile yapılan çalışmalarla beraber yol, peyzaj ve kaldırım düzenlemeleri ile içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon çalışmaları birlikte yürütülüyor.

Projenin Birincil Hedefi

Alt yapı çalışmaları ile koordineli olarak ilerleyen yol çalışmaları şehirde ulaşımı önemli ölçüde rahatlatacak. Projenin merkezinde yer alan şehri daha cazip hale getirme fikri ile beraber merkezde yer alan cadde ve bulvarlar alışveriş için akla gelen ilk yer olacak.  Toplamda 19.567 tonluk asfalt kaplama çalışmasının yanı sıra engelli vatandaşlar için kılavuz yollar, engelli rampaları, çeşitli yaya yolları, şehrin iklimine uygun peyzaj çalışmaları, asansörlü ve yürüyen merdivenli üst geçitler ile beraber Manavgat’ın şehir merkezi tam bir cazibe merkezi haline gelecek. Şehir merkezindeki insan sirkülasyonunu arttırmaya yönelik bu projenin sonucunda kazanan ise şehir esnafı olacak. Yaklaşık 25.000.000 Türk Lirası bedele sahip proje bittiğinde Manavgat halkı ve kent esnafı yepyeni bir şehrin havasını soluyor olacak. Yeniliklerle beraber büyük avantajları da yanında getirecek olan proje kent sakinlerinin ve esnafının yüzünü güldürmek için yürütülüyor.

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi