“MANAVGAT’IN PARASI MANAVGAT’TA KALMALI”

24 Kasım 2014 Pazartesi, 13:01
20141121_001__ MATSO Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Arslan

20141121_001__ MATSO Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü ArslanMATSO Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Arslan, Manavgatlıları ilçede alışveriş yapmaya davet etti. Arslan,  Manavgatlıların parasının Manavgat’ta kalması gerektiğini söyledi.Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Arslan, ilçe ekonomisinin daha iyi olabilmesi için halkı Manavgat’ta alışveriş yapmaya çağırdı.  Manavgat’ta her ürünün kaliteli ve uygun fiyatlara arza sunulduğunu vurgulayan Arslan, alışverişlerin şehir dışı yerine; ilçede yapılmasının ilçe ekonomisini daha güçlü hale getireceğini, bunun da istihdama ve ilçe ekonomisine katkı sağlayacağını kaydetti.
Arslan, “Alışverişlerin ilçe dışından yapılması Manavgat ekonomisinin daha da güçlü olmasını engellemektedir. Hepimiz bu ilçede yaşıyoruz, ekmeğimizi, işimizi burada kazanıyoruz. O zaman bize düşen tüccarıyla, esnafıyla, üreticisiyle, tüketicisiyle Manavgat’ın ekonomisine sahip çıkmak. Aynı geminin içindeyiz. Birimizi etkileyen durum, hepimize yansıyor. Manavgat’ta kazanılan, Manavgat’ta harcanmalı. Bu konuda duyarlı olunmalıdır” dedi.
“24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI”
MATSO Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Arslan, tüm öğretmenlerin “ 24 Kasım Öğretmenler Günü”nü kutlayarak, Öğretmenlik mesleğinin insanlığın en şerefli tacı olduğunu ifade eden Arslan, “Bilindiği gibi her mesleğin kendine özgü bazı özellikleri vardır. Fakat öğretmenlik mesleği farklı bir anlam taşımaktadır, zira bütün meslekleri doğuran bir ana durumundadır. Bütün meslekler bu anadan doğar, gelişir ve şekil alır. Öğretmenlik mesleği insanlığın en şerefli tacıdır. Toplumu iyiye, güzel ve doğruya itici, yarının irfanlı gençlerini yetiştiren, onları geleceğe hazırlayandır. Kendi bünyesinde oluşturduğu doğruluğu, dürüstlüğü ve eşitliği, gelecek nesillere yansıtır. Dünya var oldukça en zor ve en gururlu meslek öğretmenlik olacaktır. Öğretmenlerimize bilinen tüm övgüleri söylesek az gelecektir. Çünkü onlar geleceğin adsız mimarları ve yarının yol göstericileridir. Bu duygu ve düşüncelerle, öğretmenlerimizin ve tüm eğitim camiamızın Öğretmenler Günü’nü kutlar, saygı ve sevgilerimi sunarım” diye konuştu.
“ÖĞRETMENLER GÜNÜ HEDİYELERİNİZİ MANAVGAT’TAN ALIN”
Sivil toplum kuruluşlarının şehirlerin kalkınma ve ilerlemesinde önemli rol üstlendiğinin altını çizen Arslan, “Oda olarak üstlendiğimiz misyon gereği ilçemizin sesi olmada, sosyal, ekonomik ve kültürel dinamiklerini harekete geçirmede etkin çalışmalar ortaya koymaya çalışıyoruz. 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle alınacak olan her türlü hediyenin,  yapılacak olan her türlü alışverişin Manavgat’tan yapılması ilçemiz ekonomisinin canlanması açısından önemlidir. Tüm halkımızın 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle alacakları hediyeleri Manavgat’tan almalarını tavsiye ediyoruz.  Dolayısıyla tüketicilerimizin alışverişlerini ve ticaretlerini Manavgat’tan yapmaları ilçe ekonomimize katkı sağlayacaktır” dedi.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi