Manavgat’ın altyapı çalışmaları

Antalya ve Manavgat Belediyesi tarafından gerçekleştirilen altyapı çalışmaları, esnafı ekonomik yönden etkiliyor. Uzun süren çalışmaların mal indirme ve yükleme gibi sorunlara yol açtığı söyleniyor.

26 Aralık 2016 Pazartesi, 12:11

Modern bir şehir için altyapı olmazsa olmazlar arasında. Ancak bunun kimseye zarar vermeden yerine getirilmesi için çaba gösterilmesi gerekir. Manavgat’ta yapımı devam eden birçok altyapı çalışmasında ise bu sorun yaşanıyor. Esnaf ve Manavgat sakinleri, yürümekte bile zorluk yaşadıklarını ifade ediyorlar. Altyapı çalışmaları için ilçeye giren iş makinelerinin dikkatsiz bir şekilde hareket etmeleri de korkuya sebep oluyor.

Güvenlik alınmıyor mu?

Manavgat Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi arasında da yaşanan bir sorundan bahsedelim. Hastane ve  Şelale Caddesi’nde gerçekleştirilen altyapı çalışmalarında Manavgat Belediyesi tarafından çalışmaların durdurulduğu haberi ortaya çıkmıştı. Ancak Manavgat Belediyesi, bu çalışmaları durdurmaktaki kastın altyapı çalışmalarını yavaşlatmak olmadığını aksine, esnaf ve bölgeden gelen şikayetler üzerine hareket ettiklerini açıklamıştı. Yine Manavgat Belediyesince yapılan açıklamada, Antalya Belediyesi tarafından yapılan çalışmada, güvenlik önlemlerinin alınmadığı yönündeki şikayetlerin değerlendirildiğini açıkladı.

Güvenlik önlemleri arttırılmalı

Manavgat’ta yapımı devam eden altyapı çalışmalarına yönelik güvenliğin alınması yönündeki arzular artıyor. İş makinelerinin çocuklar ve kaldırımda yürüyenler için tehdit oluşturmasının önüne geçilmesi gerektiği savunuluyor.

Esnaf toz ve dumandan kurtulmak istiyor

Manavgat’taki sakinlerin güvenliklerine zarar getirecek bir çalışmanın faydasının olmayacağı açık. Bu nedenle Manavgat Belediyesi tarafından tedbir sadedinde bir önlemin alınmış olması gayet doğal. Esnaf da altyapı çalışmalarının biran önce bitirilerek, ortalıktaki toz duman ve kapalı yolların yarattığı eziyetten kurtulmak istiyor.

Esnafın tek derdi altyapı çalışmaları değil

Antalyalı milletvekillerine dertlerini açan esnaf, esnaf kredilerindeki faiz oranlarının düşürülmesi gerektiğini de ifade etti. Ayrıca esnaf, bölgedeki savaşlardan dolayı turizmin etkilenmesinden doğan olumsuzlukları da milletvekilleriyle paylaştı.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi