MANAVGAT’A 3 YENİ PARK

23 Mayıs 2014 Cuma, 14:19
MİMAR SİNAN MAHALLESİ'NDE PARK KÜÇÜK HASAN OKULU YANI (2)

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, İlk dönem belediye başkanlığında başlattığı “Her Mahalleye Bir Park” çalışmalarını 2’inci dönem başkanlığında da hızını kesmeden sürdürüyor. Başkan Sözen son olarak biri Emek Mahallesi’nde 2’si de Mimar Sinan Mahallesi’nde olmak üzere kente 3 yeni park daha kazandırdı.EMEK MAHALLESİ -BARBAROS CADDESİ PARK (1)

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, ilk dönemde başlattığı çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Manavgat’ta 2009-2014 yılları arasında yaptığı ırmak kıyısı düzenlemeleri, Gençlik Merkezi, stadyum, huzurevi, cumhuriyet meydanı, içme suyu projesi, parklar ve çevre düzenlemeleri ile halkın takdirini toplayan Başkan Sözen, çalışmalarına bir an bile ara vermiyor. 30 Mart 2014 seçimlerinden bu yana izin kullanmayan Başkan Sözen, kentte devam eden çalışmalarının sağlıklı bir şekilde yürümesi, yeni yatırımların hayata geçmesi için belediyenin tüm imkanlarını kullanıyor

Sözen’in park çalışmaları

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, ilk dönemde başlattığı “Her Mahalleye bir Park” çalışmasını da halkın ihtiyaçlarına göre yenilerini yaparak devam ettiriyor. Belediye Başkanı Şükrü Sözen, 2’si Mimar Sinan Mahallesi’nde biri de Emek Mahallesi’nde olmak üzere 3 yeni parkı daha tamamlayarak Manavgat halkının hizmetine sundu. Görsel güzellik, işlev olarak son derece titizlikle hazırlanan 3 parkın tamamlanarak faaliyete geçmesi vatandaşları sevindirdi. Yeni yeni parkların yapılması, kentteki yeşil alan miktarının artırılmasına da büyük katkı sağladı.

Emek Mahallesi’ndeki park

Emek Mahallesi Barbaros Caddesi, 3065 ve 3067 sokakları çevreleyen alanda yapılan park ve otopark düzenlemesi vatandaşları sevindirdi. 2 bin 400 metrekare büyüklüğündeki park içerisinde 900 m2’lik bir otopark da yapıldı. Park içerisinde yaya yolları için bin 115 m2’lik parke kullanıldı. Parkın içerisinde bir basketbol sahası, fitnes aletleri, banklar, çocuk oyun alanı, 36 araçlık otopark, aydınlatma sistemi, yürüyüş yolları yer aldı. Başkan Sözen, parkın etrafındaki açılmayan yolları açarak asfalt çalışmalarını tamamlattı.

Emek Mahallesi’nde daha önce Dostluk Parkı’nı da tamamlayarak hizmete açan Başkan Sözen’in bölgeye ikinci bir park daha kazandırması mahallelilerin takdirini topladı.

Mimar Sinan Mahallesi’ne 2 büyük parkMİMAR SİNAN MAHALLESİ'NDE PARK KÜÇÜK HASAN OKULU YANI (1)

Mimar Sinan Mahallesi Hasan Fehmi Boztepe Caddesi 6001 ve 6002 sokakları çevreleyen alandaki park ve otopark düzenlemesi de tamamlandı. 2 bin 900 metrekare alan üzerine yapılan park içinde 108 metrekarelik tartan zemin üzerine çocuk oyun alanı ve fitnes park yapıldı. 30 m2’lik fıskiyeli süs havuzu park içerisine yerleştirdi. Havuz içerisinde 4 adet balık figürü görsel güzelliği sağladı. Çöp kovaları, 12 adet bank ve 1 adet pergoleli oturma alanı park içerisinde yer aldı. 30 araçlık otopark ise bölge içerisine yerleştirilerek trafik rahatlatılmaya çalışıldı. Aydınlatma sistemi de yer alan park, bölgenin en güzel parkı olarak nitelendirildi. Mimar Sinan Mahallesi’ndeki ikinci park ise 6039. Sokak’ta inşa edildi. 2 bin 350 m2’lik alana inşa edilen parkta yaya yolları için 800 metrekare parke taşı, 850 metre dekoratif bordür, 200 metre prefabrik bordür kullanıldı. Voleybol, basketbol sahası, fitnes aletleri, banklar, çöp kovaları, çocuk oyun alanı, aydınlatma sistemleri yer aldı. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, kentteki park çalışmalarının hız kesmeden devam edeceğini söyledi.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi