Manavgat, yağlı pehlivan güreşlerine hazırlanıyor

08 Eylül 2016 Perşembe, 02:20
57cff74eeb10bb17f8efddce

MANAVGAT Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin 5’incisi 25 Eylül Pazar günü yapılacak.

Manavgat Belediyesi tarafından bu yıl 5’incisini düzenlenecek Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin hazırlıkları sürüyor. Kum mevkiindeki Atatürk Stadyumu’nda yapılacak güreşler bu yıl ‘7’den 70’e Ata Sporu’ temasıyla gerçekleştirilecek. Manavgat yağlı pehlivan güreşlerinde bu yıl 70’i başpehlivan olmak üzere 600 pehlivanın er meydanına çıkacak. Manavgat Belediyesi ekipleri Atatürk Stadyumu’nu güreş gününe hazırlamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Her yıl 4.5 milyon turistin ağırlandığı 250 bin yatak kapasiteli Manavgat’ta, yağlı güreşler, turizme de katkı sağlayacak. Güreş organizasyonunun afişleri ilçedeki turistik tesislere asılacak. Otellerde konaklayan turistler, güreşleri izlemek üzere Atatürk Stadyumu’na gelmeye teşvik edilecek.

‘ATASPORUNU GELECEĞE AKTARACAĞIZ’

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, hazırlıkları tüm hızıyla devam eden yağlı güreşleri izlemeye tüm Manavgat halkını davet etti. Başkan Sözen, “Türk tarih ve geleneklerinden günümüze kadar ulaşan Ata sporumuz yağlı pehlivan güreşlerinin gelecek nesle aktarılması için bu yıl temamızı ‘7 den 70’e Ata Sporu’ olarak belirledik. Güreş sporumuzu gençlerimize sevdirmek, onları spora yönlendirmek amacıyla düzenleyeceğimiz güreşlerimize tüm halkımızı davet ediyoruz” dedi.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi