Manavgat Sele Teslim Oldu

30 Kasım 2018 Cuma, 14:23

 

ZARAR EDEN ÇİFTÇİLERLE GÖRÜŞTÜLER

Manavgat’ta üç gündür etkili olan sağanak yağış can kaybına neden olmazken maddi ve manevi zararlar açtı. Manavgat Ziraat Odası (MZO) Başkanı Rasim Metin Öncülüğünde Kaymakam Mustafa Yiğit, İlçe Tarım Müdürü Ömür Ozan Çakal ve beraberlerindeki heyet Çardak Mahallesi’nde incelemeler yaparak vatandaşlarla konuştu.

Zarar gören çiftçilerin altyapı çalışmalarının yetersizliğinden şikâyet ettiği incelemede MZO Başkanı Rasim Metin’in yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

RASİM Metin’in açıklaması:

Manavgat’ta 3 gündür etkili olan sağanak yağış bazı mahallelerimizde taşkına neden oldu. Manavgat Kaymakamımız sayın Dr. MUSTAFA YİĞİT, ilçe tarım müdürümüz Ömür Ozan ÇAKAL ile birlikte Çardak mahallemizde zarar gören çiftçilerimiz ve vatandaşlarımızı ziyaret ettik. Çardakta derelerin taşması ile başta tarım arazileri, bahçeler, seralar ve ağıllarda büyük hasarlar meydana gelmiştir. Özellikle dere kenarlarındaki dinamoların hepsi işlevini yitirmiştir. Mehmet POYRAZ ait 2 tane canlı hayvan sele kapılarak ölmüştür. Yağmurun hale devam etmesi ile şu an için hasarın net sonucu çıkmamıştır. Yağmurun durması ile birlikte tarım ilçe müdürlüğü personelleri hasar tespitlerini yapacaklardır. Şu ana kadar Hocalar, Taşağıl, Çakış, Beydiğin, Kıızldağ ,Gündoğdu, Çardak  en çok hasar gören mahallelerimizdir. Yağışın aralıksız devam etmesi nedeniyle tarım arazisindeki hasarla ilgili ne t bir bilgimiz yoktur. Tabi burada en önemli sorun üreticilerimiz Tarsim(Tarım Sigortası)  yaptırsaydılar ve poliçe kapsamında zararları devlet tarafından karşılanırdı. Allah bizi daha büyük felaketlerden korusun.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi