Manavgat Irmağı’nda yüzmek yasaklandı

Manavgat Irmağı’nda yüzülebilir mi? Manavgat Irmağı’nda yüzmek yasaklandı mı? Manavgat Irmağı’nda yüzmek neden yasaklandı? Manavgat Irmağı’nda yüzenler olursa ne olacak? Hepsi bu haberde… Manavgat haberlerini Türkbeleni’den okuyabilirsiniz…

24 Ağustos 2016 Çarşamba, 12:12
Manavgat Irmağı'nda yüzmek yasaklandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Su ve Atık Su İdaresi Genel Müdürlüğü (ASAT) Kanalizasyon Daire Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada Manavgat Irmağı’na girmek yasaklandı. Girenler hakkında Kabahatler Kanunu’na göre işlem yapılacak. Kararın, boğulma vakalarının sıkça yaşanması nedeniyle alındığı belirtildi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Kanalizasyon Daire Başkanlığı, bir açıklama yaparak vatandaşları uyardı. Antalya’da özellikle yaz döneminde hava sıcaklıklarının mevsim değerlerinin üzerinde seyretmesinden dolayı, çoğunlukla çocuk ve genç yaştaki vatandaşların serinlemek amacıyla baraj, gölet, sel kapanı, regülatör, su iletimi, deşarj veya taşkından koruma kanalı, yağmur suyu kanalı, sulama kanalları vb. yerlerde suya girildiğinin gözlendiği belirtilen açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“Anılan yerlerde tatlı suyun kaldırma kuvvetinin deniz suyuna oranla daha düşük olması, suyun hızlı ve türbülanslı akması gibi sebeplerle serinlemek veya yüzmek maksadı ile girmek hayati risk oluşturmakta ve bunun sonucu olarak da sık sık boğulma vakaları ile karşılaşılmaktadır.

Bu tür boğulma olaylarının engellenmesi için baraj,i gölet, sel kapanı, regülatör, su iletimi, deşarj veya taşkından koruma kanalı, yağmursuyu kanalı, sulama kanallarına yaklaşılması ve yüzülmesi yasaktır.

Yasağa uymayanlar hakkında Antalya Valiliği’nin ‘Baraj, gölet, sel kapanı, regülatör, su iletimi, deşarj veya Taşkından Koruma Kararı’na istinaden Kabahatler Kanunu’nun 32. Maddesi hükmü uyarınca cezai işlem uygulanacaktır.”

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi