Manavgat Halkı dikkat! Paranız yanmasın

26 Şubat 2016 Cuma, 14:52
manavgat-kayip-kacak-bedeli

Manavgat’ta kayıp kaçak bedelini nasıl alırım? Kayıp kaçak bedelini kim ödüyor? Kayıp kaçak bedeline nasıl başvururum? Kayıp kaçak bedelini ne kadar sürede alırım? Kayıp kaçak bedeli için neler gerekiyor?

Manavgat Halkı elektrik faturalarınıza yansıtılan “kayıp kaçak bedeli” kesintilerini almanız mümkün. Bunun için Manavgat Kaymakamlığı Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurmanız gerekiyor. İhtiyacınız olan şeyler ise; size verilen formu doldurmak, nüfus kayıt örneğiniz, nüfus cüzdanı fotokopiniz ve son aylara ait elektrik faturanız. Alacağınız iadeler ise en fazla son 10 yıla dönük olarak gerçekleşecek.

Tüketici başvuruları hakkında ise ayrıca Manavgat Kaymakamlığı Tüketici Hakem Heyeti Başkanlığı tarafından açıklama yapıldı.  Yapılan açıklamada;

“Elektrik faturaları üzerinden alınan; Kayıp Kaçak Bedeli, İletim, Dağıtım Bedeli, PSH Bedeli, PSH Sayaç Bedellerinin son on yıla dönük iadeleriyle ilgili olarak Tüketici Hakem Heyeti Başkanlığımıza son zamanlarda yoğun başvurular yapılmaktadır.

Bu konuda yapılan başvurularla alakalı olarak vatandaşlarımıza “ Bu gün son gündür veya bir zaman aralığında başvuruların yapılabileceği” gibi asılsız söylentiler yayıldığı ifade edilmektedir.
Başvurularla ilgili bir zaman aralığının ve son başvurma tarihinin söz konusu olmadığını;
Kamuoyuna ve ilgililere duyurulur” ifadeleri kullanıldı.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi