Son Dakika
23 Temmuz 2019 Salı

MANAVGAT DSP’NİN ADAYINI BEKLİYOR!

06 Şubat 2019 Çarşamba, 12:50

Siyasetin sol yelpazesinde önemli gelişmeler yaşanıyor. DSP siyasetin aranan partisi oldu. Özellikle partilerinde adaylık şansı bulunmayan oy potansiyeli yüksek siyasetçilerin, DSP çatısı altında siyaset yapma kararı almaları, ülke adına olumlu bir gelişme olarak değerlendiriliyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun partilerle girdiği ittifak ilişkilerinde DSP’yi hiç gündeme almaması ve DSP’yi es geçmesi CHP’de azımsanmayacak oy kayıplarına neden olabileceği görüşlerine ağırlık kazandırıyor.

CHP’den aday gösterilmeyen Mustafa Sarıgül ile Celal Doğan, DSP’den belediye başkan adayı oldular. Ünlü işadamı Ali Fatinoğlu da Bakırköy’den DSP adayı olacak. Mustafa Sarıgül Şişli’de, Celal Doğan Gaziantep’te önemli oy potansiyeline sahip. Yeni dönemde aday göstermeyen CHP’li bazı belediye başkanlarının da DSP yolunda olduğu söyleniyor. DSP’nin bu seçimlerde kritik yerlerde belediye başkan adayı çıkarması bekleniyor.

DSP’nin yerel seçimlere asılması en çok hangi partiyi etkiler? Elbette ki CHP’yi. Çünkü adayların bir kısmı CHP’nin mevcut belediye başkanları.

DSP’nin il ve ilçe örgütleri yerleşkelerindeki bu gelişmeleri koordineli bir şekilde genel merkezi ile paylaşarak partilerinin, 31 Mart’ındaki seçimleri için ciddi isimlerle işbirliği yaparak ciddi adaylar çıkarıyor ve seçime asılıyorlar.

DSP Antalya İl Başkanlığı da bu çalışmaların merkezinde yer alarak yoğun bir çalışma temposu yürütüyor. Yaklaşık 20 yıldır DSP’nin Ecevit’ten gelen ilkelerinin yılmaz savunuculuğunu üstlenen Antalya İl Başkanı Ahmet Çakmak, Antalya’nın 6 ilçesinde belediye başkan adayı çıkararak, Antalya siyasetinde söz sahibi olduklarını açıkça gösterdi. Önümüzdeki günlerde de Antalya’nın diğer ilçelerinde de aday çıkaracakları ve bu yönde yoğun talepler olduğu siyaset kulislerinde en çok konuşulan konuların başında geliyor.

DSP kulislerinden edindiğimiz bilgiler Manavgat’ta tanınırlığı yüksek genç bir ismin adaylığının önümüzdeki günlerde açıklanacağı yönünde. DSP’nin Manavgat’ta göstereceği adayın başta CHP küskünleri olmak üzere ittifaklara karşı olan seçmenlerin ve de en önemlisi yüksek orandaki kararsızların oyunu alabileceği ortak görüşü benimsenmiş durumda.

DSP’nin siyaset sahnesine bomba gibi düşen bu etkili çalışmayı yapıyor olması, AK Parti ve CHP adaylarını şimdiden tedirgin ettiği yönünde yorumların kamuoyunda konuşulmasına neden oluyor.

Manavgat DSP’nin adayını beklerken, DSP’nin adayını açıklamasından sonra iki aday arasında geçmesi düşünülen seçimin 3’lü bir yarışla devam edeceği ve seçimin birileri için hiçte kolay geçmeyeceği siyasi kamuoyunca öngörülüyor.

You must be logged in to post a comment Login