Manavgat BBP’den Yazıcıoğlu kararına tepki

Manavgat Büyük Birlik Partisi (BBP) Şehit Liderleri Muhsin Yazıcıoğlu’nun soruşturma dosyasına takipsizlik kararı verilmesi üzerine Manavgat Adliyesi’ne siyah çelenk bırakmasına emniyet güçleri izin vermedi.

01 Temmuz 2016 Cuma, 13:54

Kısa bir tartışmanın ardından Manavgat Adliyesi önünde basın açıklaması yapan BBP Manavgat İlçe Teşkilatı olaysız bir şekilde dağıldı.

Helikopterin düşmesi sonucu hayatını kaybeden BBP Lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun 4 yıldır süren soruşturma dosyasına Kahramanmaraş Başsavcılığı tarafından takipsizlik kararı verilmesi nedeniyle Manavgat BBP İlçe Teşkilatı, Manavgat Adliyesi önünde bir basın açıklaması yaparak, siyah çelenk bırakmak istedi. Manavgat Adliyesi önünde toplanan ve bahçeye girmek isteyen BBP’lilere emniyet güçleri engel oldu. Adliye önünde basın açıklamasa yapamayacaklarını ve çelenk bırakamayacağını BBP’lilere açıklayan emniyet güçleri ile partililer arasında kısa bir tartışma yaşandı. Kaldırımın üzerinde basın açıklamasını yapan Manavgat BBP İlçe Başkanı Mehmet Çayır, şehit aileleri ile birlikte yürüttükleri hukuki sürecin takipsizlikle sonuçlandığını ifade ederek, “Tüm engellemelere rağmen bu elim olayı idari ve adli tüm ilgili resmi kurumlarla muhatap etmeyi başardık. Helikopterin ne şekilde kırıma uğradığı teknik bilgiler ışığında yüzlerce bilgi ve delille dava dosyasına girdi. Muhsin Yazıcıoğlu dava dosyası bu hacme ulaştıktan sonra, başta siyasi iktidar olmak üzere, sorumlu tüm resmi kurumlar bu davaya olan ilgi ve hassasiyetlerini kaybetmeye başladılar” dedi. Çayır sözlerini şöyle sürdürdü:

yazicioglu-kararina-manavgat-bbp-den-tepki (4)

“ Netice itibariyle Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarının şehadetiyle sonuçlanan olayın suikast ve sabotaj olduğu yönündeki kuvvetli şüphelerin üzeri karartılarak ve şüpheliler aklanarak dava dosyası hakkında takipsizlik kararı verildi. 15 günlük yasal sürecin sonunda Kahramanmaraş Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi’ne itirazımızı yapacağız. İnanıyoruz ki, yanlış hesap Bağdat’tan dönecektir. Biz inanıyoruz ki, hala bu ülkede vicdanı ile karar verecek hakimler vardır.”

yazicioglu-kararina-manavgat-bbp-den-tepki (1)

Basın açıklamasının ardından BBP’liler üzerinde “Adalet Arıyoruz” yazan siyah çelenki Adliye’nin önündeki kaldırıma bırakarak olaysız bir şekilde dağıldı.

yazicioglu-kararina-manavgat-bbp-den-tepki (3)

Özel yetkili mahkemelerin kapatılmasının ardından, Muhsin Yazıcıoğlu dosyası Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmişti. Savcı Habib Korkmaz, birkaç ay sonra yaklaşık 4 yıldır sonuçlandırılamayan soruşturmayı takipsizlik kararıyla kapatmış ve BBP buna tepki göstermişti.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi