Kumluca’da Halı Saha Futbol Turnuvası başladı

20 Şubat 2016 Cumartesi, 15:40
Kumluca'da Halı Saha Futbol Turnuvası başladı

KUMLUCA’da Tarım ve Seracılık Festivali etkinlikleri kapsamında bu yıl 17’ncisi düzenlenen Halı Saha Futbol Turnuvası başladı.

Daha önce Kumluca Belediyesi tarafından düzenlenen bu yıl ise Kumluca Kaymakamlığı tarafından organize edilen Halı Saha Futbol Turnuvası’nın açılış törenine Kaymakam Polat Kara, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erol Koca, daire amirleri ve turnuvaya katılan takımların temsilcileri katıldı. Turnuvanın ilk karşılaşması öncesi takımların oyuncuları sahaya ‘Terörü lanetliyoruz’ yazılı pankartla çıktı.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erol Koca, bu yıl turnuvaya 23 takımın katıldığını, toplam 62 maç oynanacak turnuvanın 23 Nisan günü sona ereceğini söyledi.
Turnuvanın başlama vuruşu Kaymakam Polat Kara ve Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya tarafından yapıldı.
Turnuvanın ilk maçında Öztürk Hukuk Eski Cami Mahallesi takımıyla sahaya çıkan Malili futbolcular attıkları gollerle ilgi çekti. Uluslararası Antalya Üniversitesi’nde ekonomi eğitimi alan Membe Camara ve işletme eğitimi gören Hamidou Colibaly, turnuvaya renk katmak amacıyla oynama teklifini kabul ettiklerini söyledi. Ülkelerinde lisanlı olarak U17 takımında futbol oynadıklarını ancak Türkiye’deki eğitimlerinden dolayı futbola ara verdiklerini anlatan Camara ve Colibaly, Türkiye’de olmaktan mutlu olduklarını kaydetti.
Öztürk Hukuk Eski Cami Mahallesi takımı sorumlusu ve Eski Cami Mahalle Muhtarı İbrahim Songur da turnuvaya heyecan ve renk katmak amacıyla Malili oyuncularla görüşerek takımlarında oynamalarını sağladıklarını söyledi.

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi