Kumluca’da Engel Siz Olmayın Yeter Projesi

31 Mart 2016 Perşembe, 17:18

KUMLUCA Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) projesi kapsamında Engel Siz Olmayın Yeter Projesi uygulamaya başladı.

Kumluca Emniyet Müdürlüğü tarafından bir yıl süreyle yürütülecek Engel Siz Olmayın Yeter Projesi’nin açılış ve tanıtım toplantısı Sarıcasu Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi. Etkinliğe, Kaymakam Polat Kara, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Gürcan Yıldırım, Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Falay, Cumhuriyet Başsavcısı Ercan Ceylan, Emniyet Müdürü Mustafa Karaarslan ve davetliler katıldı.
Törende konuşan Emniyet Müdür Yardımcısı İsmail Cem Şahiner, hazırlanan projeyle engelli öğrencilerin topluma kazandırılmasının amaçlandığını söyledi. Proje kapsamında özel öğrencilere yönelik sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal etkinlikler yapılacağını aktaran Şahiner, “Projemiz Türkiye’de ilçe emniyet müdürlükleri arasında kabul edilmiş ilk projedir. Bundan dolayı büyük bir onur ve gurur yaşıyoruz. Projemizin amacına uygun, özel öğrencilerimizin faydasına olacak şekilde gerçekleştirmek için çalışacağız. Proje kapsamında özel öğrencilerimizi il içi, il dışı gezi, sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal etkinliklere katılmasını sağlayacağız” dedi.
Proje paydaşı olarak Kumluca Belediyesi tarafından Sarıcasu Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi bahçesinde peyzaj çalışması ve özel öğrencilerin kullanımına yönelik alanların oluşturulacağını belirten Şahiner, ayrıca Emniyet Müdürlüğü olarak da öğrencilere çeşitli spor kıyafetleri dağıttıklarını kaydetti.
Etkinlikte, Sarıcasu Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri tarafından hazırlanan gösteri sahnelendi.

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi