Kumluca Mimar Sinan Bilim Olimpiyatları’na hazırlanıyor

23 Şubat 2016 Salı, 11:48
Kumluca Mimar Sinan Bilim Olimpiyatları'na hazırlanıyor

KUMLUCA Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi ve Kumluca Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteğiyle Mimar Sinan Ortaokulu tarafından bu yıl ilk defa ‘Mimar Sinan Bilim Olimpiyatları- MİSİBO yapılacak.

Kemer, Kumluca, Finike, Demre ve Kaş ilçelerinden öğrenciler katılımıyla yapılacak MİSİBO öncesi Kumluca Belediyesi’nde değerlendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıya, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin, Mimar Sinan Ortaokulu Müdürü Yasin Çoban ve milli eğitim şube müdürleri katıldı.
Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, ilçe olarak böyle bir organizasyona ev sahipliği yapacak olmaktan dolayı büyük bir mutluluk ve gurur duyduklarını söyledi. Batı Antalya’da eğitimin merkezinin Kumluca olduğunu aktaran Başkan Çetinkaya, “İlçemiz son yıllarda eğitim alanında büyük yatırımlar almış ve almaya da devam etmektedir. Bu yatırımların karşılığı olarak bizler eğitim camiamızda eğitimde kalitenin artması için çalışmalar yapmalıyız. Bunlardan biri de Mimar Sinan Bilim Olimpiyatları’nı gerçekleştireceğiz. Bu konuda tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Herhangi bir sorun olmadan diğer ilçelerimizden gelecek misafir öğrencilerimizin de katılımıyla başarılı bir şekilde organizasyonumuz gerçekleştirmeyi ümit ediyoruz” diye konuştu.
Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin de bu yıl ilk defa düzenledikleri MİSİBO’ya Kemer, Kumluca, Finike, Demre ve Kaş’tan ortaokul seviyesindeki öğrencilerin katılacağını anlattı. 2- 5 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek MİSİBO kapsamında Akdeniz Üniversitesi’nden akademisyenlerin öğrencilerle söyleşi yapacağını kaydeden Girgin, “Etkinlikteki amacımız öğrencilerimiz için temel bilimlerden matematik ve fen bilimlerine olan ilgilerini arttırmak. Bu konuda başarılı olacağımız kanaatindeyim” dedi.

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi