Küçük Behlül 3 çocuğa can oldu

14 Temmuz 2016 Perşembe, 10:43

KARAMAN’da trafik kazası sonrası beyin ölümü gerçekleşen 7 yaşındaki Behlül Çakırbey, bağışlanan organlarıyla 3 çocuğa can, 2 kişiye ışık oldu.

Karaman’ın Ereğli Caddesi’nde, pazar günü annesi ve kardeşleriyle evine gitmek için yolun karşısına geçmek isteyen ilkokul 2’nci sınıf öğrencisi 7 yaşındaki Behlül Çakırbey, bir otomobilin çarpması sonucu ağır yaralandı. Aynı gün Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne götürülen Behlül Çakırbey’in önceki gün beyin ölümü gerçekleşti. Çakırbey’in ailesi tarafından bağışlanan organları, üç çocuğa can verdi. Behlül’ün 2 böbreği ve karaciğeri üç çocuğa nakledilirken, korneaları iki hastaya ışık oldu. Kalp ve pankreas ise tıbbi nedenlerle kullanılamadı.
kucuk-behlul-3-cocuga-can-oldu_8386_dhaphoto3
Acılı baba Necati Çakırbey, oğlunun böbreklerinin Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde iki çocuğa, karaciğerin ise Ankara Gazi Üniversitesi Hastanesi’nde bir çocuğa nakledildiğini söyledi. Behlül’ün çok çalışkan ve hareketli olduğunu söyleyen Necati Çakırbey, “İnşaatlarda çalışarak ailemi geçindiriyorum. 4 çocuğum vardı, şimdi üçüyle teselli olmaya çalışacağız” diye konuştu.

kucuk-behlul-3-cocuga-can-oldu_8386_dhaphoto2

kucuk-behlul-3-cocuga-can-oldu_8386_dhaphoto4(1)

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi