Korkuteli’de 3 bin fidan toprakla buluştu

31 Mart 2016 Perşembe, 15:56

ANTALYA’nın Korkuteli İlçesi’nde Ormancılık Haftası dolayısıyla 3 bin fidan toprakla buluştu.

21 Mart Dünya Ormancılık Haftası etkinlikleri kapsamında Orman İşletme Müdürlüğü tarafından İçmesuyu mevkiinde hatıra ormanında fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi. Törene, Kaymakam Erol Tanrıkulu, Garnizon Komutanı Personel Yüzbaşı Ufuk Arabacı, Belediye Başkanı Hasan Gökce, Emniyet Müdürü Hüseyin Mektepli, kamu kurumlarının temsilcileriyle öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Orman İşletme Müdürü Hülya Güney, “Ormanı diktiğimiz kadar korumak, yaşatmak daha da önemli. Ormanı dikmek, korumak yaşatmak hepimizin boynumuzun borcu. Biz o inançla yaşıyoruz daha nice geleceklere gölgesinde konaklayabileceğimiz ağaçlar bırakmalıyız” dedi.
Ormancılık Haftası etkinlikleri kapsamında ilçede 2 bin sedir, 300 ardıç ve 300 ıhlamur fidanını toprakla buluşturduklarını vurgulayan Hülya Güne, “Bunun yanında 5 bin fidan dağıtımı gerçekleştirdik. Doğaya sahip çıkmak ve çevrenin korunması herkese düşen görevdir. İnsanlık görevidir. Bu sosyal sorumluluk projesine her birinizin yürekten destek sağlayacağına inancım tam” diye konuştu.
Konuşmalardan sonra protokol üyeleri ve öğrenciler hazırlanan alanda sedir fidanlarının dikimi gerçekleştirdi.

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi