Konyaaltı Belediyesi, dere ıslah çalışması başlattı

24 Şubat 2016 Çarşamba, 13:05
Konyaaltı Belediyesi, dere ıslah çalışması başlattı

KONYAALTI Belediyesi Karatepe Mahallesi’nde Borualtı Caddesi boyunca devam eden dere yatağında ıslah çalışması başlattı.

Karatepe Mahallesi’nde oturan vatandaşların yağışlı günlerde yaşadığı kabus sona erdi. Borualtı Caddesi boyunca uzanan dere yatağı içinde kum birikmesi sonucu zaman içinde bozulma ve hatların yetersiz kalması nedeniyle cadde ve yollarda oluşan göllenmeler yüzünden yağmurlu günlerde sıkıntı yaşayan bölge sakinleri, Konyaaltı Belediyesi’nin dere ıslah çalışmasıyla rahat bir nefes aldı.
Borualtı Caddesi boyunca uzanan derenin bir kolu, 500 metre uzunluğunda, 2 metre yüksekliğinde ve bir metre genişliğinde taş duvar ile örülerek ıslah edildi. Dere yatağı temizlenerek derinleştirildi. Böylelikle yağmur sularının sağlıklı bir şekilde toplanması sağlanırken, sel taşkınlarının da önüne geçilecek. Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Karatepe Mahallesi Borualtı Caddesi boyunca uzanan derenin zaman zaman sel suları nedeniyle taşkın oluşturduğunu belirterek, dere ıslah çalışması ile bunun önüne geçmeyi amaçladıklarını söyledi.
Geçen hafta etkili olan yağmurlarla birlikte bu derede taşkın oluştuğunu ve caddenin bir bölümünü kullanılamaz hale geldiğini ifade eden Başkan Böcek, “Derenin ıslahı için caddeye bakan kısmında 500 metre uzunluğunda ve 2 metre yüksekliğinde taş duvar örgü çalışması yaptık. Bu çalışmalarla birlikte hem cadden genişletildi hem de bölge halkını tehdit eden sel taşkınlarının önüne geçildi” dedi.

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi