Kızılot’ta Silahlı Çatışma

28 Ekim 2013 Pazartesi, 16:14
ziya 3

ziya 3Manavgat’ın köklü ailelerinden iş adamı turizmci Hasan Özden’in oğlu, aynı zamanda Sea World Otel’in işletmecisi olan Bekir Ziya Özden, aralarında husumet olan ve Maraşlı Emin olarak tanınan Mehmet Emin Öner tarafından silahla vuruldu. Çıkan çatışmada Bekir Ziya Özden’de kendini korumak için Mehmet Emin Öner’i vurdu.

Manavgat’ın Kızılot Beldesi’nde aralarında husumet olan Bekir Ziya Özden ile Mehmet Emin Öner, birbirlerini silahla ateş ederek yaraladılar. Olay geçtiğimiz cumartesi günü saat 15.00 sıralarında Sea Planet Otel bağlantı yolu Osay Camping önü D-400 Karayolunda oldu. Edinilen bilgilere göre Mehmet Emin Öner, tabancayla Bekir Ziya Özden’i ayaklarından vurdu. Bunun üzerine Bekir Ziya Özden’de kendini savunmak için ruhsatlı silahını çekerek, Mehmet Emin Öner’e ateş ederek, vurdu. Silahlı çatışmada Bekir Ziya Özden ve Mehmet Emin Öner yaralandı.

Olay sonrası Bekir Ziya Özden Manavgat Özel Akdeniz Hastanesine, Mehmet Emin Öner ise Manavgat Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Araç içerisinde yaralanan Bekir Ziya Özden’in hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenilirken, Mehmet Emin Öner’in hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi. Silahlı çatışma sonrası Bekir Ziya Özden’e ait ruhsatlı silah olay yerinde bulunurken, Mehmet Emin Öner’e ait otomobilde hasar meydana geldi.  Mehmet Emin Öner’in, Bekir Ziya Özden’i vurduğu silah bulunamadı. Edinilen bilgilere göre Bekir Ziya Özden ve Mehmet Emin Öner, ifade vermeyerek, susma haklarını kullandı.

You must be logged in to post a comment Login

View My Stats
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz