Kızılot Kavgası Büyükşehir’e taşındı

18 Temmuz 2016 Pazartesi, 10:59

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından Akseki Belediyesi’ne Kızılot Sahili’nden 6 metrekare büfe tahsisi yapılmasından sonra, Kızılot Belediyesi tarafından kullanım alanının 125 bin metrekareye çıkarılması ile başlayan tartışma, Manavgat Belediyesi’nin duruma el koyması ile son bulmuştu. Yaşanan tartışma 14 Temmuz tarihinde yapılan Büyükşehir Belediye Meclisinde devam etti.

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde tartışma konusu olan Kızılot Sahili tahsis olayı Akseki Belediye Başkanı İsmet Uysal ve Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı Oytun Eylem Doğmuş arasında yaşandı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, son günlerde Manavgat İlçesi Kızılot sahili üzerinden yürütülen tartışmalar konusunda açıklama yaptı. Türel, Kızılot bölgesinde bulunan bir büfenin ihale yolu ile Akseki Belediyesi’ne verildiğini belirterek, “Bu oranın Akseki Belediyesine ait olduğunu göstermez. Buralar milletin yeridir. Milletin yerini kimse millete kapatamaz. Koca koca milletvekilleri ile eylem yapılıyor. Kimse bu sahili yerinden alıp başka yere götürmüyor. Bazen sırf durduk yerden siyaset üretmek için böylesine anlamsız girişlerde bulunmak beni üzüyor. Manavgat Belediyesi de nerede büfe işletmek istiyorsa gelsin ihale yolu ile alsın işletsin. Bu sahiller kapatılıyormuş gibi imaj yaratanlar, bunların altında kalıyor. Bir avuç sahili Manavgat Belediyesi Aksekililere çok görmüştür. Şu ayrılıkçı zihniyetten kurtulmamız gerekiyor. Bu sınıfsal tutum bu millete çok zarar verdi. Bırakın isteyen istediği yerden denize istediği gibi girsin” şeklinde konuştu.

GEREKEN CEVAP VERİLDİ

Kızılot sahili tartışması Akseki Belediye Başkanı İsmet Soysal ile CHP Meclis Üyesi Oytun Eylem Doğmuş arasında kısa süreli gerginliğe neden oldu. Başkan Türel’in açıklamasından sonra Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı Oytun Eylem Doğmuş, Kızılot ile ilgili,”Hukuken haklı gerekçelerimiz ortaya koyduk” derken, Kızılot Belediye Başkanı İsmet Uysal’ın cevap vermesi üzerine gerginlik yaşandı. Doğmuş, “Büyükşehir CHP Belediye Meclis üyelerimizle birlikte gerekli cevabı verdik” dedi.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi