Kızılay’dan Elmalı MYO’ya plaket

25 Şubat 2016 Perşembe, 11:31
Kızılay'dan Elmalı MYO'ya plaket

TÜRK Kızılayı Antalya Kan Bağışı Merkezi tarafından Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Elmalı Meslek Yüksekokulu(MYO) yapılan kan bağışı dolayısıyla plaketle ödüllendirildi.

Türk Kızılayı Antalya Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Hülya Çoksak ve Kan Bağışçı Kazanım Uzmanı Nurcan Özkan Küçükali, Elmalı MYO’yu ziyaret etti. Bu yıl en fazla kan bağışı yapan yüksekokulun Elmalı MYO olduğunu belirten Dr. Hülya Çoksak, bu konuda duyarlılığın oluşmasına katkı koyanlara teşekkür etti.
Antalya’nın ihtiyacı olan kan miktarının temin edilemediğini vurgulayan Dr. Çoksak, bu konuda duyarlılığın daha da artması gerektiğini, ancak geçtiğimiz yıllara göre iyi durumda olduklarını söyledi. Akdeniz Üniversitesi’nin öğrenci dahil toplam nüfusunun 60 binden fazla olduğunu, bunun yüzde 10’undan bile bağış alamadıklarına değinen Dr. Çoksak, “İnsanlarımız ne zaman kan ihtiyacı yaşarlarsa bunun önemini o zaman daha iyi anlıyor. Durum bu aşamaya gelmeden bilinçli hareket etmek gerekiyor. Kurum olarak bazı yanlış algıların önüne geçmek istiyoruz. Bu konuda sorusu olanlara cevap vermeye hazırız” dedi.
Antalya Kan Merkezi Müdürü Dr. Hülya Çoksak, en fazla kan bağışı yapan birim unvanı dolayısıyla Elmalı MYO adına Müdür Yard. Doç. Dr. Halil Demir’e plaket verdi.

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi