KILIÇDAROĞLU’ DAN GEÇ KALAN ZİYARET

03 Kasım 2014 Pazartesi, 16:12
KILIÇDAROĞLU’ DAN GEÇ KALAN ZİYARET (5)

KILIÇDAROĞLU’ DAN GEÇ KALAN ZİYARET (7)KILIÇDAROĞLU’ DAN GEÇ KALAN ZİYARET (8)CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Manavgat’ta su baskınından zarar gören Güllük Caddesi Esnafını ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Geçen ay Manavgat’ta meydana gelen ve 1500 işyerinin hasar görmesine neden olan su baskınından sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu beraberinde CHP Antalya milletvekilleri Osman Kaptan, Yıldıray Sapan, CHP Antalya İl Başkanı Cavit Arı ve çok sayıda partili ile Manavgat’ a geldi. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Şoförler Odası Başkanı Mahmut Şafak, Ziraat Odası Başkanı Rasim Metin ,CHP İlçe başkanı Ahmet Öztürk ve çok sayıda partili karşıladı. Esnaf ve iş yerlerinin en çok zarar gördüğü Güllük Caddesine gelen Kılıçdaroğlu , sağlı sollu işyerlerini ziyaret ederek işletme sahiplerinden hasarla ilgili bilgi aldı. Esnafla ayaküstü sohbet eden Kılıçdaroğlu, işyeri sahiplerinin isteklerini dinledi.

 

Meclis Araştırma komisyonu kurulması istenecek

 

KILIÇDAROĞLU’ DAN GEÇ KALAN ZİYARET (4) Ziyaretin ardından bir açıklama yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, su taşkınında en büyük zarar ve hasarı esnafın gördüğünü belirterek  “Baskın sırasında AFAD büyük fedakarlık gösterip mahsur kalan herkese yardıma koşmuştur, kendilerini kutluyorum. Esnafın zararı büyük ve bu KILIÇDAROĞLU’ DAN GEÇ KALAN ZİYARET (2)zararın ödenmesi lazım. Şehir içi esnafının yanında otellerde de büyük zararlar meydana gelmiştir. Biz CHP olarak buranın Afet bölgesi ilan edilmesini ve Meclis Araştırma Komisyonu kurulmasını isteyeceğiz. Turizm sezonu zaten durgun geçti, bunun yanında böyle bir afetin meydana gelmesi esnafı büyük ölçüde olumsuz etkilemiştir. Esnafta can kaybı olmaması teselli kaynağımız olmuştur. Uzun senelerden beri böyle bir yağış almayan Manavgat’ta Belediye Başkanımız ve ekibi aynı gece kiraladıkları araçlarla mahsur kalan vatandaşlara yardım ulaştırmıştır. Taşkına sebep ASAD ‘ın lagarlarda yapması gereken temizlemeyi yapmamasından kaynaklandığı sanılıyor. Alt yapı Büyük Şehir Belediyesi hizmetleri kapsamında olduğu için Büyük Şehir Belediyesi zamanında lagarları temizleme çalışmaları yapmadığı anlaşılıyor. Tüm Manavgat halkına geçmiş olsun dileklerinde bulunuyorum. Biz CHP olarak zararın ödenmesi konusunun takipçisi olacağız’ dedi. Kılıçdaroğlu daha sonra CHP ‘nin Kamp yaptığı Belek turizm bölgesine hareket etti.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi