Kılıçdaroğlu Antalya’da

27 Temmuz 2016 Çarşamba, 11:59

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun vefat eden babasının cenaze törenine katılmak için Antalya’ya geldi.

Antalya Havalimanı’nda kalabalık partili grubu tarafından karşılanan Kemal Kılıçdaroğlu’na bazı genel başkan yardımcıları, üst düzey partililer ve milletvekilleri eşlik etti. Kılıçdaroğlu, havalimanı VIP çıkışında partililer tarafından ‘Halkın Umudu Kılıçdaroğlu’ sloganı ve CHP Gençlik Kolları tarafından hazırlanan ‘Ne dikta ne darbe yaşasın demokratik Türkiye’ yazılı pankartla karşılandı.
kilicdaroglu-antalyada_4666_dhaphoto5
Kılıçdaroğlu, havalimanından Muratpaşa Belediyesi’ne ait Engelsiz Kafe’ye geçti. Kılıçdaroğlu, İtalya’nın Floransa kentindeki Trisome Games 2016 Oyunları’nda masa tenisinde dünya üçüncüsü olan down sendromlu Benay Balcı ve Taygun Arı’ya hediye verdi. Down sendromlu sporcular kısa bir masa tenisi gösterisi yaparken, Kılıdaroğlu, sporcuları tebrik etti.
kilicdaroglu-antalyada_4666_dhaphoto6
Burada yemek ikramı da yapılan Kılıçdaroğlu, ardından CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun 75 yaşında vefat eden babası Asım Erdoğdu’nun Güzeloba Yıldırım Beyazıt Camii’nde ikindi namazının ardından kılınacak cenaze namazına katılmak için Engelsiz Kafe’den ayrıldı.

kilicdaroglu-antalyada_4666_dhaphoto7 kilicdaroglu-antalyada_4666_dhaphoto9

CENAZE TÖRENİNE KATILDI

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun Antalya’nın Güzeloba semtinde önceki gün vefat eden babası 75 yaşındaki Asım Erdoğdu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, çok sayıda genel başkan yardımcısı, milletvekili, belediye başkanı ve üst düzey partilinin katılımıyla son yolculuğuna uğurlandı.
kilicdaroglu-antalyada-2-_6420_dhaphoto4
Güzeloba Yıldırım Beyazıt Camii’ndeki cenaze namazı öncesinde Kılıçdaroğlu ve Baykal cami avlusunda bir süre sohbet etti. CHP’nin önde gelen isimlerinden Akif Hamza Çebi, Muharrem İnce, Çetin Osman Budak, İlhan Kesici de bu sohbete katıldı.

İkindi üzeri kılınan namazın ardından Asım Erdoğdu’nun cenazesi Güzeloba Mezarlığı’na defnedildi.

Kemal Kılıçdaroğlu, namaz sonrasında Antalya Havalimanı’ndan Ankara’ya döndü.

kilicdaroglu-antalyada-2-_6420_dhaphoto11 kilicdaroglu-antalyada-2-_6420_dhaphoto12

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi