Kepez’e üniversite hayali

29 Şubat 2016 Pazartesi, 14:18
Kepez'e üniversite hayali

‘KEPEZ Gençlik Buluşmaları’ programı kapsamında Metin Çiviler Anadolu Lisesi ve Kepez Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya gelen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez’e devlet üniversitesi kurulması için çabaladıklarını kaydetti.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, projelerinde gençlere önem verdiğini ve bu yönde çalışmalar yaptıklarını söyledi. Gençlerle sohbet etmek, onların sorularını dinlemek ya da fikirlerine kulak vermek için Gençlik Buluşmaları’nı başlattıklarını ifade eden Tütüncü, “Gençlerin fikirlerine önem veren bir belediyeyiz. İyi bir şehir meydana getirmek için binalar yapmak, tesisler meydana getirmek, parklar oluşturmak bunlardan çok daha önemli şeyler var. O da gençlerin gönlüne dokunabilmek ve onların kalplerini yapabilmektir” dedi.
‘GENÇLERİ GÜÇLÜ ŞEKİLDE GELECEĞE TAŞIMALIYIZ’
Başkan Tütüncü, Milli Eğitim Bakanlığı ile gençleri geleceğe güçlü şekilde taşımak için çalıştıklarına işaret ederek, şunları söyledi:
“Türkiye’nin en önemli gücü genç nüfusudur. Türkiye’nin genç nüfusunu güçlü bir şekilde geleceğe taşıyabilirsek, ülkenin geleceği aydınlık olur. Bir ülke, gençliğini iyi yetiştiremezse onlara iyi terbiye veremezse, o ülkenin geleceği aydınlık olmayacağı gibi, o ülkede yetişen gençlerde çeşitli sosyal problemleri tetikleyen unsurlar olurlar. O bakımdan gençlerin iyi yetişmeleri, geleceğe güçlü şekilde taşımaları bizim için çok önemli”
KEPEZ’E TEMALI DEVLET ÜNİVERSİTESİ
Kepez’e eğitim kampüsü kazandırma hayalini gerçekleştirdiğinin altını çizen Tütüncü, eğitimle ilgili diğer büyük hayalinin ise ilçeye devlet üniversitesi kazandırmak olduğunu kaydetti. Kepez’e tematik, sosyal bilimlerle ilgili bir üniversitenin kurulmasıyla ilgili çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Tütüncü, “En önemli problemimiz arazi sorunu. Üniversitenin kurulması için oldukça geniş bir araziye ihtiyaç var. 3 yıl önce 400 dönümlük bir arazi bulmuştuk. O araziyi, imar planına üniversite alanı olarak işledik. Şu an arazide bir mülkiyet sıkıntısı var. Bu üniversiteyi bir şekilde Kepez’e kazandıracağız. Ormanların içerisinde, yüksek binaların olmadığı, kırmızı tuğlalı binaların olduğu bir üniversiteyi yapmak istiyoruz” diye konuştu.
470 DÖNÜMLÜK EĞİTİM KAMPUSU
Kepez’in eğitimiyle ilgili hayal ettiğim konulardan bir tanesi de güzel bir eğitim kampüsünün kurulması olduğuna değinen Tütüncü, “Şelale Mahallesi’nde 470 dönümlük arazinin içerisinde tam 20 bin öğrencinin aynı anda okuyabileceği, 17 ayrı lisenin, 4 spor salonunun, 3 kütüphanenin, kültür merkezinin, yurtların ve kreşin (öğretmenlerin çocukları için) bulunduğu güzel bir eğitim kompleksi inşa ediliyor” dedi.
Öğrencilerin sorularını da cevaplayan Başkan Hakan Tütüncü, mezunlar için bu yıl da özel mezuniyet gecesi düzenleyecekleri müjdesi verdi.

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi