Kepez’den öğrencilere Yahya Kemal konferansı

19 Şubat 2016 Cuma, 12:08
Kepez'den öğrencilere Yahya Kemal konferansı

KEPEZ Belediyesi, ‘Bir İstanbul Güftesi Yahya Kemal Beyatlı’ adlı konferansla Türk edebiyatının ünlü şair ve yazarını öğrencilere anlattı.

Kepez Belediyesi’nin, ‘Bir Davaya İnanlar’ konferans serisi, 21. yüzyıl Türk edebiyatı şairi ve yazarı Yahya Kemal Beyatlı’nın anlatılmasıyla devam etti. ‘Bir İstanbul Güftesi Yahya Kemal Beyatlı’ adıyla verilen konferansa konuşmacı olarak Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Bedia Koçakoğlu katıldı. Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’ndeki (EBKM) konferansı Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Başkan Yardımcısı Mustafa Özsoy ile lise öğrencileri dinledi.
Doç. Dr. Bedia Koçakoğlu, konferansta, Yahya Kemal’in çocukluğu, ailesi, eğitimi diplomatlığı, edebi kişiliği, özel hayatı, anıları ve ölümüne kadarki süreçle ilgili bilgileri paylaştı.
Milli Şair ve Bugünün Asım’ı konferansları
Daha sonra sahneye davet edilen Başkan Hakan Tütüncü, Doç. Dr. Bedia Koçakoğlu’na çiçek takdim ederek, teşekkür etti. ‘Bir Davaya İnanlar’ konferanslarının devam edeceğini belirten Tütüncü, ‘Ölsen, Seni Sırtında Taşır Toprağın Altı’ adıyla İstiklâl Şâiri Mehmet Âkif Ersoy için vefa konferansı düzenleyeceklerini söyledi. Tütüncü, EBKM’de 10 Mart Perşembe günü saat 10.30’da başlayacak olan konferansta milli şairi, Doç. Dr. Bedia Koçakoğlu’nun anlatacağını ifade etti.
Başkan Tütüncü, EBKM’de 13 Mart Pazar günü saat 20.00’de ‘Asım’ın Neslinden Bir Usta Bugünün Asım’ı adlı konferansı gerçekleştireceklerini duyurdu. Tütüncü, Sanat Düşünce ve Eğitim Derneği işbirliği düzenleyecekleri konferansın konuşmacı konuğunun Tahir Fatih Andı olacağını söyledi.

 

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi