Kepez’den mimar Cansever’e vefa

17 Şubat 2016 Çarşamba, 14:23
Kepez'den mimar Cansever'e vefa

KEPEZ Belediyesi’nin ‘bilge mimar’ olarak anılan Antalyalı mimar Turgut Cansever’in anısına organize ettiği ‘Turgut Cansever Mimarlık Ödülleri’ 19 Şubat Cuma günü sahiplerini bulacak.

Kepez Belediyesi, ortaya koyduğu mimari eserlerle otoriteler tarafından dünyanın ve Türkiye’nin önemli mimarlarından kabul edilen, mimariyi sanatla bütünleştiren Turgut Cansever anısına proje yarışması düzenlendi. Bu yıl ikincisi verilecek ‘Turgut Cansever Mimarlık Ödülleri’ kapsamında düzenlenen proje yarışmasında dereceye girenlere ödülleri 19 Şubat Cuma günü Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde verilecek.
Kepez Belediyesi ve Mimarlar Odası Antalya Şubesi işbirliğiyle düzenlenen yarışmayla, mimarlığın ve uyumlu kentleşmeye katkısının kamuoyunun gündemine taşınması, Türkiye’deki mimarlık ve yapı sektöründeki faaliyetlerin tanıtılması, özendirilmesi, ödüllendirilmesi ve güzel sanatların teşvik edilmesi amaçlanıyor.
Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez’de böyle usta bir ismin adını taşıyan bir projeyle genç yeteneklerin önünü açmayı ve mimarlık konularında ufuk açmak istediklerini dile getirdi. Cansever ile öğrencilik yıllarında tanıştığını anlatan Tütüncü, “Adını Kepez’de yaşatmaktan mutluluk duyuyorum” dedi.

LU

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi