Kepez’de doğa gezilerine ilgi

25 Şubat 2016 Perşembe, 13:14
Kepez'de doğa gezilerine ilgi

KEPEZ Belediyesi tarafından sosyal ve sportif bir faaliyet olarak sürdürülen 7’den 70’e Doğa Yürüyüşü projesi ile belirli aralıklarda farklı noktalara geziler düzenleniyor.

Kültür ve sanatın vücut bulduğu Kepez’de doğayla bir arada olma fırsatı sunan 7’den 70’e Doğa Yürüyüşü projesi kapsamında yaklaşık 100 kişilik ekip yeni yerler keşfetmek üzere yola çıkıyor. Hem yeni yerler keşfetme şansını hem de sosyalleşerek sportif bir faaliyette katılma imkanını bir arada sunan proje, Kepezli vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.
Milli Dağcı, doğa rehberi Ömer Faruk Gülşen’in liderliğinde farklı yaş ve meslek gruplarından yaklaşık 100 kişi her 15 günde bir farklı noktalara doğru yola çıkıyor. Ücretsiz servislerle ulaşım imkanı bulan gezi ekibi, bu ayki Cebel Ovası, Han Gediği ve Susuz Ovası turunda yeni yerler keşfetti.
Şubat ayı gezilerinin ikincisi 27 Şubat Cumartesi günü Kozarası Bostan Alanı’na olacak. Erdem Bayazıt Kültür Merkezi önünden kalkacak servislerle gerçekleşecek organizasyon ile ilgili duyurular, doga.kepez-bld.gov.tr adresinden takip edilebilecek.

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi