Kepez’de ağaçlar çocuklarla büyüyecek

19 Şubat 2016 Cuma, 10:54
Kepez'de ağaçlar çocuklarla büyüyecek

KEPEZ Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçedeki tüm okulların bahçesine ağaç dikilmesi için kampanya düzenleyeceklerini söyledi.

Kepez Belediyesi, yeşil alan yatırımında örnek bir çalışmaya imza atacak. İlçedeki tüm okulların bahçesine ağaç dikilecek. Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ‘Kepezli Çocuklar, Meclisin Konukları’ adlı eğitim çalışması kapsamında Emekevler Ortaokulu öğrencilerini meclis salonunda misafir etti. Kabulde çocuklar, okullarının bahçesine ağaç dikilmesini istedi. Başkan Tütüncü bunun üzerine Kepez’deki tüm okulların bahçesine ağaç dikme kampanyası düzenleyeceklerini müjdesini verdi.
Tütüncü, mart ayı içerisinde başlatacakları kampanyanın ilk ağacını da Emekevler Ortaokulu’nun bahçesine dikeceklerini kaydetti. Çocuklardan çevreyi ve ormanı korumalarını isteyen Tütüncü, “Okul bahçelerine dikeceğimiz ağaçlar, çocuklarla büyüyecek” dedi. Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Başkan Tütüncü, “Sizler çok şanslısınız. Belediye başkanıyla sohbet edebiliyor, belediyeyi gezebiliyor, sorularınıza cevap alabiliyorsunuz. Okulunuzun daha güzel olmasıyla ilgili talepte bulunuyorsunuz. Bunlar fevkalade güzel şeyler. Sizden isteğimiz ise sunulan imkânları en iyi şekilde kullanarak daha başarılı olmanızdır” dedi.
Tütüncü, konuşmasının ardından hatıra fotoğrafı çekildiği öğrencilere, ‘Kepez benim Her Şeyim’ yazılı tişört hediye etti.

 

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi