Uzman Çavuş Akın’ın acı haberi Antalya’yı yasa boğdu

21 Şubat 2016 Pazar, 19:56
Kemer'e şehit ateşi düştü

Jandarma Uzman Çavuş Serdar Akın(31) Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde teröristlerin hain saldırısı sonucu şehit düştü. Ağrı’dan Sur’a geçici görev ile giden Akın evli ve 1 çocuk babasıydı. Eşi İclal Akın’ın ve 7 yaşındaki İris Akın’ın ise 20 gün önce Kemer’e yerleştiği belirtildi.Şehit Akın’ın cenazesinin yarın memleketi Muş’ta toprağa verilmesi bekleniyor.
Sur’da devam eden operasyonlar esnasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce yapılan silahlı saldırı sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Serdar Akın’ın şahadet haberi Kemer merkezdeki Arslanbucak Mahallesi’nde oturan eşi İclal Akın’a, Kemer Kaymakamı Mustafa Cihad Feslihan, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Yarbay Sezai Yıldırım, Kemer İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yasin Berçin ve İlçe Müftüsü Ayhan Ermiş tarafından verildi. Bu sırada sağlık ekibi ve bir psikolog da evin önünde bekledi.
Şehit Akın’ın evi ve bulunduğu caddeye çok sayıda Türk Bayrağı asılırken, evin önüne Kemer Belediyesi tarafından taziye çadırı kuruldu.
Aslen Muşlu olan Serdar Akın’ın Ağrı’dan geçici görevlendirmeyle Sur’a gönderildiği, eşi İclal Akın ile oğlu 7 yaşındaki İris Akın’ın ise yaklaşık 20 gün önce Kemer’e yerleştiği belirtildi. Şehit Jandarma Uzman Çavuş Serdar Akın’ın cenazesinin yarın memleketi Muş’ta toprağa verilmesi bekleniyor.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi