Kemer’de kan bağış seferberliği

09 Şubat 2016 Salı, 09:48
Kemer'de kan bağış seferberliği

 

Levent YENİGÜN/KEMER, () – ANTALYA’nın Kemer İlçe protokolu Kızılay mobil aracında kan bağışında bulunarak, kan bağış seferberliği başlattı.

Kızılay mobil kan bağış aracı, dün Kemer merkezde kan bağışçılarına hizmet vermeye başladı. Kan bağış aracının ilk bağışçıları ise ilçe protokolü oldu. Kaymakam Mustafa Cihad Feslihan’ın öncülüğünde, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yasin Berçin, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, İlçe Emniyet Müdürü Ali Saydam kan verdi. Sonrasında ise Kemer İlçe Jandarma Komutanlığı’nda görevli subay, astsubay, er ve erbaşlar ile birlikte İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polisler ve vatandaşlar kan bağışında bulundu.

Kan alımı sırasında açıklama yapan ve tüm Kemerlileri kan bağışına davet eden Kaymakam Feslihan, şöyle dedi:

"Bildiğiniz üzere dönem yardımlaşma, destek olma, kardeşlik dönemi. Toplumumuzda kana ihtiyaç duyan kesimler var. Özellikle bizim ilimizde talasemi hastalığımız var ve ciddi oranda kana ihtiyaç duyuyorlar. Yine ilimizde organ naklinin yapılması nedeniyle kan ihtiyacı çok fazla oluyor. Dolayısıyla ülke gelenilinde de kan ihtiyacını göz önünde bulundurduğumuzda kan bağışı yapılması gerektiğini düşünüyorum. Bu amaçla buraya geldik. Ben de vatandaşlarımızın da kan bağışı konusunda duyarlı olmalarını, kana ihtiyaç duyan vatandaşlarımızı desteklemelerini sizler aracılığıyla da istiyorum. Yapacakları kan bağışları bir hayatın kurtulmasına vesile olacaktır."

Belediye Başkanı Mustafa Gül de sürekli kan bağışında bulunduğunu belirterek, "Kan değerlerim de yüksek olduğu için sürekli tekrarlıyorum bunu. Kemer protokolü olarak buraya geldik ve Kemer halkının da bu konuda duyarlı olmasını istiyoruz" dedi.


 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi