Kemer Belediyesi Estonya’da‏

12 Şubat 2016 Cuma, 15:05
Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuari Estonya

Kemer Belediyesi Başkan Mustafa Gül önderliğinde Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı Estonya’nın Talin Fuar Merkezi’nde.
Kültür ve Turizm Bakanlığı Helsinki Kültür ve Turizm Müşavirliği’nin koordine ettiği fuarda Türkiye’de “Türkiye Home” isimli bir stant ile katırken Avrupa’daki tüm fuarla katılan Kemer Belediyesi de bölge tanıtımı için fuarda yerini alarak acente sahipleri ile görüşmelerini sürdürüyor. Katılan her ülkenin de kendi kültür ve örflerini, yemeklerini, müzik ve danslarını tanıttığı fuara ilginin çok fazla olması tüm turizmcileri sevindirdi.
Estonya nüfusunun az olmasına rağmen ilk gün binlerce kişi ziyaret etmesi ve edenlerin bilinçli tüketici olmaları dikkat çekiciydi. Ekonomisi diğer Letonya ve Litvanya’ya göre daha iyi olan Estonya’da nüfus oldukça genç. Genç nüfus oranı ise yüzde 60’larda. Ağırlık olarak erken rezervasyon yaptırmayı benimseyen Estonyalılar bazı uçak firmalarının da direk seferlere başlayacak olması haberi memnuniyet yarattı.
Kemer’i temsil için fuara katılan Başkanı Mustafa Gül; fuarlarda Avrupa pazarında şimdilik çok iyiyiz. Acente sahipleri ve Genel müdürlerle görüşmelerimizi her fuarda olduğu gibi Estonya’nın Talin şehrinde de sürdüyoruz. Akay Travel Yönetim Kurulu başkanı Sayın Ethem Okudur ile yeni satış planları hakkında iyi sonuçlanacak bilgiler almaktayım. Allahın izniyle Kemer bu krizi az bir zararla atlatacak. İnşallah önümüzde 11 fuar daha var bu fuarlarda da diğer fuarlarda olduğu gibi bölgemizin tanıtımın en iyi şekilde yaparak fuarları tamamlayacağız. Dedi
Başkan Gül Akay Travel Yönetim Kurulu başkanı Ethem Okudur ve Tez Tour Genel Direktörü Sezgin Özer ve Genel Menejer Tatjana Ardigova’ya ziyaretlerde bulundu ve plaket takdim etti.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi