Kazak işadamları Sözen’i ziyaret etti

24 Kasım 2014 Pazartesi, 12:57
kazak işadamları ziyaret

kazak işadamlarıManavgat Girişimci İşadamları Derneği’nin (MAGİAD) davetlisi olarak Manavgat’a gelen toptan gıda, market, balık ve inşaat sektörlerinde faaliyet gösteren Kazak işadamları, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’i makamında ziyaret etti.

MAGİAD Başkanı Kaba, Kazak işadamlarının Türkiye ve Kazakistan arasındaki ticari faaliyetlerin geliştirilmesi amacıyla Manavgat’a geldiklerini belirterek bu amaçla bir dizi görüşmeler yapacaklarını anlattı.

İşadamlarına Manavgat ile ilgili bilgiler veren Başkan Sözen, Manavgat’ın Antalya’nın en büyük turizm bölgesi olduğunu, turizm sektörünün yazın hareketli olmasına rağmen, kış aylarında istihdam sorununun yaşandığını dile getirdi.

Manavgat’ta bir organize sanayi bölgesinin bulunmamasının da eksiklik olduğun belirterek bu konudaki girişimleri anlatan Sözen, Manavgat’ta üretim yapan, dışarıya ürettiği ürünü satan girişimci işadamlarına bölgede çok ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Başkan Sözen, “Kazakistan ve Türkiye arasındaki ticari bağların gelişmesi adına burada bulunmanız ve bizleri ziyaret etmeniz oldukça gururlandırdı. Bölgemizde yaptığınız çalışmalar, attığınız ilk adımlar inşallah verimli geçmiştir. Çalışmalarınızın ticarete ve kalkınmaya dönüşmesinin hem Manavgat’a hem size katkısı olmasını yürekten isteriz. İnşallah bir sonraki yıl bizler sizleri ağırlarız. Bölgemizdeki ticaretin artması için yatırımcı iş adamlarına büyük ihtiyacımız var. Bölgemizdeki istihdam sorununun çözülmesi bu tür ticari ilişkilerin artmasıyla olacaktır. Bölgemizde bir organize sanayi bölgesinin kurulması için de girişimlerimiz devam etmekte. Kazak misafirlerimize Kazakistan’dan kalkıp buralara geldikleri için de teşekkür ederiz” dedi.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi