Kaş’ta fidan dikimi sürüyor

24 Şubat 2016 Çarşamba, 11:21
Kaş'ta fidan dikimi sürüyor

ANTALYA’nın Kaş İlçesi’nde başlatılan ‘Bir Fidan Bir Çocuk Projesi’ kapsamında fidan dikimleri sürüyor.

Kaş Belediyesi’nin ‘Bir Fidan Bir Çocuk Projesi’ kapsamında Kalkan Mahallesi’nde fidan dikimi yapıldı. Etkinliğe, Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Atılgan, öğretmenler, Kalkan İlkokulu, Kalkan Ortaokulu, Kalkan Mustafa Kocakaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri katıldı. Başkan Kocaer, öğretmen ve öğrenciler, Seyir Terası Bölgesi’ne benjamin, defne, turunç, limon, portakal ne begonvil çiçekleri dikti.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Atılgan, “Bu fidanları diken öğrencilerimiz, ağaç olunca ‘bu fidanı ben dikmiştim’ diyerek, onurla gösterecek. Bu kampanyaya en büyük katılım amacımız çocuklarımızda doğa ve ağaç sevgisi bilincini geliştirmektir” dedi.
Belediye Başkanı Halil Kocaer de “Kalkan’a, Kaş yönünden gelenleri birkaç yıl içinde yeşil bir kuşak karşılayacak. Bu yıl Bir Fidan Bir Çocuk Projesi kapsamında 3 bin fidan ve 120 bin civarında mevsimlik çiçek dikeceğiz. Kaş’ın her yerinin doğasını, tarihini korurken, daha yeşil bir yapıya kavuşturacağız” diye konuştu.
Başkan Kocaer, kampanyanın Gömbe Yaylası, Kınık, Patara, Ova ve Çavdır mahallerinde devam edeceğini belirtti.

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi