Kaş’ta fidan dikim etkinliği

20 Şubat 2016 Cumartesi, 10:49
Kaş'ta fidan dikim etkinliği

KAŞ Belediyesi’nin başlattığı ‘Bir Fidan Bir Çocuk Kampanyası’ kapsamında fidan dikildi.

Kaş Belediyesi’nin başlattığı Bir Fidan Bir Çocuk Kampanyası, Çukurbağ Yarımadası’nda başlatıldı. Kampanyanın ilk fidan dikimine Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Atılgan, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Halil İbrahim Göçen, Kaş Merkez İlkokulu Müdürü Yusuf Alagöz, belediye çalışanları ve öğrenciler katıldı.
Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer, “Kaş dünyanın incisi olan bir turizm yöresi. Kaş’ın denizinin mavisini, doğasının yeşilini, gül ile begonvil ile bezemek için bir çalışma başlattık. Kaş’ı daha yeşil yapacağız. Mavi ile yeşili buluşturup, koruyacağız. İnsanımız güzellikler içinde gezsin, tatilini yapsın istiyoruz. Geçen yıl Kaş’ta 100 bin mevsimlik çiçek, 2 bin 300 fidan diktik. Bugün Çukurbağ Yarımadası’nda başlattığımız peyzaj çalışmaları kapsamında, 5 bin çiçek ve fidan dikeceğiz. 2016 yılı hedefimiz 120 bin civarında çiçek ve 5 bin fidan. Bu çalışmaya öğrencilerimizin katılması, onların doğaya sahip çıkması, sevmesi açısından çok önemli” diye konuştu.
Daha sonra belediye çalışanları ve öğrenciler benjamin, defne, turunç, portakal, limon, zeytin ve begonvil fidanlarıyla mevsim çiçekleri dikti. Hafta içinde 15 bin fidan ve mevsimlik çiçeğin dikileceği belirtildi.

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi