Karayolları Müdürü Altıok, yol yatırımlarını anlattı

18 Şubat 2016 Perşembe, 13:36
Karayolları Müdürü Altıok, yol yatırımlarını anlattı

KARAYOLLARI 13.Bölge Müdürü Şenol Altıok, Antalya Batı Çevre Yolu’nda köprülü kavşak çalışmalarının devam ettiğini belirterek, kalan kesimlerdeki imar problemlerinin çözülmesi durumunda, projenin 2017 yılında tamamlanmasını hedeflediklerini söyledi.

Karayolları 13. Bölge Müdürü Şenol Altıok, Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (ANSİAD) haftalık toplantısına konuk oldu. Akra Barut Otel’de düzenlenen toplantıya, Altıok’un yanı sıra Etüt Proje ve Çevre Baş Mühendisi Ayhan Bacak, ANSİAD Başkanı Abdullah Erdoğan, ANSİAD Yönetim Kurulu üyeleri ve ANSİAD üyesi iş insanları katıldı. Altıok, toplantıda, karayollarının Antalya’daki 2016 yılı yatırımları hakkında bilgiler verdi.
Karayolları 13. Bölge Müdürü Şenol Altıok, toplam uzunluğu 50 kilometre olan Kuzey Çevre Yolu projesinde Organize Sanayi Bölgesi (OSB)-Serik yolu arasındaki 37 kilometrelik kesiminin ihale sözleşmesini yeni imzaladıklarını, Termesos- OSB Kavşağı arasında proje çalışmalarının tamamlanma aşamasına geldiğini ifade etti.
Toplam uzunluğu 100 kilometre olan Antalya-Kemer-Tekirova-Finike yolunun 3 adet çift tüp tünel ile birlikte hizmet verdiğini anlatan Altıok, Kemer 2 Köprülü Kavşağı’nın yapımının tamamlandığını, kalan bölümde ise Phasilis Tüneli ile birlikte yapım çalışmalarının devam ettiğini, Kumluca’ya kadar 30 kilometrelik kesim için de ihale sürecinin devam ettiğini söyledi.
KESİNTİSİZ ULAŞIM
Karayolları 13.Bölge Müdürü Şenol Altıok, Antalya çevresindeki mevcut devlet yollarında, Kemer ve Belek istikametindeki turistik tesislerden havalimanına ulaşımın kesintisiz sağlanabilmesi için köprülü kavşaklar yapıldığını ve yeni köprülü kavşak yapımının planlandığını söyledi. Altıok, köprülü kavşaklar ile turistik tesislerden havalimanına ulaşımın çok kısa sürede sağlanacağını dile getirdi.
Müdürü Şenol Altıok, Antalya Batı Çevre Yolu’nda köprülü kavşak çalışmalarının devam ettiğini belirterek, kalan kesimlerdeki imar problemlerinin çözülmesi durumunda, projenin 2017 yılında tamamlanmasını hedeflediklerini söyledi. Toplantı, toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi