Karadenizli öğrencilerin ödülleri Başkan Uysal’dan

16 Şubat 2016 Salı, 12:25
Karadenizli öğrencilerin ödülleri Başkan Uysal'dan

‘ANADOLU Bitkileri EXPO’da’ etnobotanik yarışmasında dereceye giren Karadeniz bölgesi öğrencilerine ödüllerini, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal verdi.

Türkiye’nin biyolojik çeşitliliğinin önemi ve korunması bilincini oluşturmayı amaçlayan ‘Anadolu Bitkileri EXPO’da’ etnobotanik yarışması sonuçlandı. EXPO 2016 Antalya Ajansı tarafından düzenlenen etnobotanik proje yarışmasına 81 ilden 750 okul 347 projeyle katıldı. Yarışmaya Karadeniz Bölgesi’nden katılan ve dereceye giren öğrencilerin ödüllerini Belediye Başkanı Ümit Uysal verdi. Dereceye giren eserler; EXPO 2016 Antalya Evrensel Botanik Sergisi ile ziyaretçilere sunuldu.
BAŞKAN UYSAL’DAN ÖZEL KUTLAMA
Öğretmen Cemile Cansu Demir’in danışmalığında birinci olan Sinop Fen Lisesi’nden Sümeyye Yıldırım ve Tuğçe Gül, Tülin Gülver’in danışmanlığında ikinci olan Bolu Fen Lisesi’nden Sena Kabakal ve Melih Sert ile Şadiye Cansever danışmanlığında üçüncü olan Zonguldak Bozlu Anadolu Lisesi’nden Doğukan Köse ve İrem Ardıç ödüllerini Başkan Uysal’ın elinden aldı. Öğrencileri kutlayan Başkan Uysal, “Anadolu’muz, endemik bitki türleri açısından dünyanın en zengin coğrafyalarından biri. Bunun farkını ve önemini kavrayan öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.

 

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi